Kolor biały, kojarzony z czystością i delikatnością, to jeden z najchętniej wybieranych kolorów podczas sezonu wiosna/lato. Świetnie wygląda w wersji total look, a także ze wszystkimi innymi barwami. Oprócz odzieży, stawiamy także na białe buty. Decydując się na nie, należy jednak pamiętać o kilku zasadach Jak nosimy białe buty? Dziś odpowiemy na pytanie.

Biały kolor pojawia się w wielu modelach butów. Wiosną i latem nosimy go przede wszystkim w postaci szpilek, trampek, adidasów, sandałów czy modnych od kilku sezonów birkenstock. I nie można zapomnieć o białych platformach! I choć wydawać by się mogło, że jasne buty są niepraktyczne, zwłaszcza podczas kapryśnej pogody, to i tak warto na nie postawić.

Jak stylizować białe buty?

Wszystko zależy od naszego gustu oraz efektu jaki chcemy osiągnąć. Można z nimi skomponować zarówno elegancką, jak i casualową stylizację. Musimy jednak pamiętać o tym, że choć biały pasuje niemalże do wszystkiego, to niekoniecznie zawsze i na wszystkich dobrze wygląda. Biel przede wszystkim świetnie komponuje się z czernią. To ponadczasowy duet, który sprawdzi się w każdej sytuacji: do pracy, na randkę, wyjście a miasto czy na co dzień. Ponadto biel uwielbia pastele. W takim zestawieniu będziesz wyglądała dziewczęco i słodko. Białe adidasy idealnie łączą się z długim płaszczem midi, w różnych kolorach, a także z jeansami i skórzaną ramoneską. Natomiast jeśli lubisz bawić się modą, postaw na połączenie eleganckich szpilek ze sportowym akcentem np. kurtką bomberką. Jeśli nie do końca przekonują Cię białe buty, postaw na takie, gdzie podeszwa jest w innym kolorze np. sandały z korkowym koturnem.

Nam spodobały się również stylizacje blogerek. Minimalissmo postawiła na oksfordki, łącząc je z rozkloszowanymi rękawami. Mywayof wybrała espadryle na koturnie. Natomiast Sandicious postawiła na biały look z dodatkiem ecru. Jak Wam się podobają propozycje blogerek?

białe buty damskie