Szkolenie z historii ubioru, analizy rynku i projektowania dla uczniów zespołu szkół Odzieżowych i Fryzjerskich w Warszawie to kolejny projekt, jaki mieliśmy okazję współtworzyć.

wykłady z historii ubioru

Szkolenie z historii ubioru, analizy rynku, projektowania

Cool Hunter oraz Style Coach, Agnieszka Świst-Kamińska wcieliła się w rolę wykładowczymi i przeprowadziła szkolenie z historii ubioru, analizy rynku i projektowania dla uczniów klasy maturalnej z Zespoły Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie.

szkolenie z historii ubioru

Program zajęć obejmował następujące zagadnienia:

Historia ubioru

Ubiór od zawsze spełniał funkcję praktyczną. Miał chronić przed upałem, deszczem, mrozem, ale również przed zranieniem. Na przestrzeni lat ubiór zmieniał się, gdy:

  • zmieniał się klimat,
  • powstawały nowe zawody,
  • tworzono nowe rodzaje broni,
  • następował rozwój techniki.

I choć był on praktyczny, to jednocześnie był również znakiem, a w późniejszym czasie strojem, który symbolizował zarówno status, jak i prestiż.

Analiza rynku

Szkolenie obejmowało również zajęcia z analizy rynku. Analizowanie rynku pozwala na prognozowanie trendów, a dokładnie tego, co będzie modne w danym roku i sezonie. Analiza polega na głębokiej obserwacji, tego, co się dzieje wokół nas. To najważniejszy punkt wyjścia do tego, aby określić strategię na przyszłość. Już kiedyś wspominałyśmy, że na zachodzie istnieją specjalne centra, zajmujące się prognozowaniem trendów, które przewidują, inspirują, doradzają

Szkolenie z historii ubioru: Projektowanie

Jedna część szkolenia dotyczyła również projektowania. Style Coach, Agnieszka Świst-Kamińska, poruszyła tematy, związane z pracą projektanta, czym jest moda oraz jak wpływa na życie. Podczas wykładów uczniowie mieli możliwość dowiedzenia się, jak powstaje kolekcja, a także poznali elementy odzieży oraz cykl tworzenia produktu.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie i możliwość poprowadzenia szkolenia.