Szkoła Damskiego i Męskiego Stylu zakończyła szkolenie w Stegnie — terapia zajęciowa dla osób starszych.

szkolenie w stegnie

Terapia zajęciowa dla osób starszych — szkolenie w Stegnie

Agnieszka Świst-Kamińska po raz kolejny prowadziła zajęcia. Tym razem szkolenie w Stegnie, dotyczące terapii zajęciowej osób starszych. Szkolenie obejmowało trzy miasta:

1. Tujsk,
  2. Bronowo,
  3. Drewnica.

Szkolenie polegało na aktywizacji osób starszych do działań w obrębie dbania o siebie swoją fizyczność, a także równowagę psychiczną. Podczas zajęć osoby starsze były motywowane do spotkań. W ramach naszych szkoleń panie miały:

• usługi kosmetyczne,
  • usługi związane z poprawą ich wyglądu,
  • porady związane z dbaniem o siebie.

Projekt zakończył się sukcesem.

5 plusów aktywizacji starszych osób

Aktywizacja starszych osób jest niezwykle ważna dla utrzymania zdrowia, jakości życia, a także samopoczucia seniorów. Jakie są korzyści aktywizacji osób starszych? Nasze szkolenie w Stegnie przede wszystkim miało na celu:

1. Poprawa zdrowia fizycznego. Regularna aktywność fizyczna pomaga w utrzymaniu sprawności fizycznej, poprawia krążenie krwi, wzmacnia mięśnie i kości, co może zapobiegać wielu chorobom związanym z wiekiem, takim jak osteoporoza, choroby serca, a także cukrzyca.
  2. Wzmacnianie funkcji poznawczych. Aktywność umysłowa pomaga utrzymać zdolności poznawcze i zapobiegać spadkowi pamięci.
  3. Redukcja ryzyka depresji i lęku. Osoby starsze, które są aktywne społecznie i fizycznie, mają mniejsze ryzyko doświadczania depresji i lęku. Wspólne aktywności, a także uczestnictwo w społecznościach mogą przynieść radość i zadowolenie.
  4. Wzmacnianie więzi społecznych. Aktywności grupowe, takie jak nasze szkolenie w Stegnie, sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości i umacnianiu więzi społecznych, co wpływa pozytywnie na samopoczucie.
  5. Pobudzenie kreatywności i pasji. W późniejszym wieku można odkryć nowe pasje, a także zainteresowania. Aktywizacja starszych osób pozwala im na rozwijanie swojej kreatywności, jak i również realizację marzeń, które być może wcześniej były przez nich zaniedbane.

Podobne zajęcia prowadziliśmy w Brzegu Dolnym.