Szkoła Damskiego i Męskiego Stylu miała przyjemność prowadzić szkolenie dla uczniów w Poddębicach dotyczące podstaw makijażu, budowy skóry i analizy kolorystycznej.

Szkolenie dla uczniów w Poddębicach – podstawy makijażu

Style Coach i Cool Hunter, Agnieszka Świst-Kamińska prowadziła szkolenie dla uczniów w Poddębicach. Zakres wykładów obejmował:

  • podstawy makijażu,
  • budowę skóry,
  • analizę kolorystyczną.

Podczas zajęć uczniowie zdobyli podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu makijażu, które wykorzystają w przyszłym zawodzie oraz odbytym stażu. Uczestnicy nauczyli się tworzyć m.in. makijaż:

  • dzienny – makijaż dzienny zarezerwowany jest na co dzień. Doskonale sprawdzi się nie tylko do biura, ale również na uczelnie czy wypad na zakupy z przyjaciółką. Dzienny make up przede wszystkim nadaje świeżości cerze, tuszuje mankamenty, w tym sińce oraz worki pod oczami. Jego cechą charakterystyczną jest subtelność, a zadaniem podkreślenie kobiecego piękna
  • biznesowy – makijaż biznesowy jest delikatny i naturalny. Tu nie ma miejsca na szaleństwo. Ma być lekko, subtelnie oraz schludnie. Głównym celem jest delikatne podkreślenie urody, dodanie blasku cerze, aby wyglądała na zdrową i świeżą.
  • wieczorowy – nazywany również makijażem okolicznościowym, zarezerwowany jest na specjalne okazje takie jak wesela, eventy. Pozwala na szaleństwo. To, co go wyróżnia to trwałość, dzięki czemu utrzymuje się przez wiele godzin.
  • amerykański – to dość mocny makijaż, który potrzebuje sporo uwagi.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie i możliwość prowadzenia warsztatów. Poniżej możecie zobaczyć fotorelację z zajęć.

szkolenie dla uczniów w poddębicach

Szkolenie z makijażu – dlaczego warto?

Szkolenie z podstaw makijażu, budowy skóry oraz analizy kolorystycznej jest niezwykle istotne dla osób, które wiążą przyszłość z zawodem makijażysty i stylisty. Podczas szkolenia uczestnicy zdobywają podstawową wiedzę i umiejętności, które są przydatne w zawodzie.

Analiza kolorystyczna pozwala na dobór odpowiedniego makijażu, aby prezentował się on jak najlepiej. Jednocześnie wydobywał kobiecość i podkreślał zalety, a także niwelował wszelkie mankamenty.

Z kolei znajomość rodzajów makijażu pozwala dopasować go w zależności do okazji. Warto mieć wiedzę, ponieważ nie każdy make up będzie dobrym wyborem na każdą okazję. Przykładowo, makijaż wieczorowy absolutnie nie nadaje się do pracy czy na uczelnię, a dzienny może być za mało wyrazisty np. na wesele.

Taki kurs należy traktować jako inwestycję w siebie oraz w swoją przyszłość.  Szkolenie dla uczniów w Poddębicach pozwoliło uczestnikom zdobyć kwalifikacje i poszerzyć swoje portfolio, a także wzbogacić swoje CV.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertę. Znajdą w niej Państwo szkolenia zarówno z zakresu makijażu, jak i wizażu. Nasza oferta jest szyta na miarę klienta, dzięki czemu dopasujemy program do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.