10 kwietnia miała miejsce premiera filmu „Dior and I”. Reżyserem dokumentu jest Frédéric Tcheng, który postawił na gwiazdy takie jak: Marion Cotillard, Anna Wintour, Jennifer Lawrence oraz Sharon Stone. Akcja toczy się wokół Rafa Simonsa przygotowującego swoją pierwszą kolekcję dla francuskiego domu mody.

Christian Dior stwierdził: „Moim marzeniem jest ocalić kobiety przed naturą.”. Czy Belg wziął sobie te słowa do serca, tworząc autorską kolekcję dla Diora? Tego dowiemy się, oglądając dokument Tchenga ukazującego osiem tygodni wyczerpującej pracy Simonsa, jego rozterki, wzloty i upadki. Reżyser otworzył przed nami drzwi do świata magii i luksusu, który oczaruje każdego kinomana nie tylko kreatywnymi projektami, ale również zabytkową architekturą Paryża.

Dzięki modzie na kina studyjne możemy zetknąć się z arcydziełami sztuki filmowej. Kilka lat temu mogliśmy lepiej poznać życie i twórczość Coco Chanel, której losy przedstawił Christian Duguay. Rok później Anne Fontaine przeniosła na ekrany biografię projektantki, obsadzając w głównej roli Audrey Tautou. W ubiegłym roku Bertrand Bonello wyreżyserował film pt.”Saint Laurent”.

Czy dokument Frédérica Tchenga podbije serca pasjonatów mody? O tym przekonamy się już wkrótce!

http://www.diorandimovie.com/trailer