Hotel Villa Baltica to wspaniałe miejsce, gdzie można spędzić wyjątkowe chwile i zrobić coś tylko dla siebie. Ludzie doceniają szczerość i naturalność, a także przyjazny klimat, który panuje w tym kameralnym miejscu – wyznaje menedżer Agnieszka Celej-Cholewa podczas rozmowy z Agnieszką Świst-Kamińską.

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

hotel Villa Baltica

brxbxp44753

A.Ś.-K.: Siedząc w pięknej, przeszklonej restauracji, czujemy aromat wspaniałych zapachów dochodzących z kuchni. Na pewno jesteś bardzo związana z tym niezwykłym miejscem. W jaki sposób tworzysz jego wyjątkowy klimat?

A.C.-CH.: Mam wrażenie, że jestem tutaj od zawsze. Pracuję w hotelu już od dziewięciu lat. Spędzam w tym miejscu dużo czasu i jestem bardzo zaangażowana w realizację różnorodnych projektów z nim związanych. Wydaje mi się, że wszystko, co robię dla tego miejsca, robię dla siebie i  czasami zapominam o tym, że pracuję.

Magię tego miejsca tworzy nie tylko morze, które znajduje się bardzo blisko hotelu, ale również praca całego zespołu.  Wszystko to sprawia, że goście czują się tutaj jak w domu.

– To prawda. Hotel Villa Baltica jest usytuowany w uroczej, cichej, zabytkowej dzielnicy Sopotu, jaką jest  Karlikowo. W pobliżu znajduje się przystań rybacka. Nasz hotel jest niewielkim, kameralnym obiektem, który odbiega od sztywnych standardów i bezosobowego podejścia do gości. Villa Baltica posiada trzy gwiazdki. To nie liczba gwiazdek definiuje hotel, ale klimat miejsca i personel. Zależy nam na tym, aby nasi goście czuli się dobrze i  chcieli do nas wracać. Obsługa nie  spoufala się  z gośćmi, ale  też nie boi się podejmowania luźnych rozmów  i służy poradą w każdej sytuacji.

Goście już od progu są witani przez miłych, uśmiechniętych pracowników. Z daleka można wyczuć pozytywne nastawienie do klienta. Dodatkowym plusem tego miejsca jest fakt, że stanowi ono obiekt zabytkowy.

– Jest to obiekt zabytkowy, o czym świadczą liczne sztukaterie, które zostały zachowane w pierwotnej formie. Miejsce to zostało objęte opieką konserwatora zabytków. Każde działania związane z przebudową hotelu muszą zostać rozpatrzone i zatwierdzone.

Jaka jest liczba pokoi, którymi dysponuje hotel?

– W hotelu znajdują się trzydzieści trzy pokoje.

Kameralny nastrój sprzyja klimatycznym śniadaniom w blasku nadmorskiego słońca.

– Hotel jest oddalony od morza o jedyne trzydzieści metrów.

W jakim sezonie hotel cieszy się największym zainteresowaniem? Sopot jest modny przez cały rok.

– Goście przyjeżdżają do nas przez cały rok, jednak główny sezon turystyczny ma miejsce latem. Największe zainteresowanie obserwujemy od maja do  września. W maju, czerwcu i wrześniu odbywają się tutaj różnorodne konferencje. Wielu gości przyjeżdża do nas na długie weekendy oraz na święta. Aktualnie obserwujemy zmianę pewnych  tendencji. Podczas Świąt Bożego Narodzenia hotel był prawie zapełniony. Byliśmy mile zaskoczeni, że liczba gości tak bardzo wzrosła w stosunku do ubiegłego roku. Wysoki standard naszego obiektu zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku nad morzem o każdej porze roku, więc zapraszam, kiedy tylko jest czas i potrzeba złapania oddechu.

Dyrekcja hotelu dba o różnorodne atrakcje i organizuje wiele ciekawych spotkań. Interesującą propozycją są wieczory przy wybornym winie. Czy są to twoje autorskie pomysły?

– Tak, w kwietniu odbędzie się kolejne spotkanie przy wyśmienitym winie. Od czasu, gdy zmieniliśmy dostawcę win, kontynuujemy fantastyczną współpracę z panią, która prowadzi atrakcyjne szkolenia i degustacje cieszące się dużym zainteresowaniem koneserów win.

Szkoła Męskiego Stylu wciąż się rozwija, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Podejmujemy nowe wyzwania i rozszerzamy naszą działalność, aby wyjść naprzeciw potrzebom kobiet ceniących dobry smak i wyczucie stylu. W marcu otwieramy wydział dla Pań! Hotel Villa Baltica również stworzył specjalną ofertę dla kobiet, o czym świadczy fantastyczny event „Bądź piękna wiosną”. Wiem, że zainteresowanie tym wydarzeniem było ogromne. Jakie atrakcje obejmował ten event?

– Spotkanie „Bądź piękna wiosną” odbyło się w sali konferencyjnej i dotyczyło trendów w modzie i urodzie. Jedną z atrakcji były stoiska z różnymi produktami z działu mody i kosmetyków. Jednym z największych atutów naszego hotelu jest wspaniałe spa. Stworzyliśmy więc w sali konferencyjnej mini spa, gdzie zaprezentowano, jak przebiega wybrany zabieg. W międzyczasie odbywały się kolejne prelekcje.

Hotel Villa Baltica wraz ze Szkołą Męskiego Stylu organizuje konkurs na najciekawszą stylizację. Świadczy to o systematycznym śledzeniu nowych trendów w modzie i urodzie.

– Hotel Villa Baltica jest otwarty na potrzeby kobiet. Jako menedżer lubię wiedzieć, co w trawie piszczy i muszę nadążać za nowinkami pojawiającymi się na rynku. Staram się wyjść naprzeciw wymogom klientów. Musimy skoncentrować się na realizacji różnorodnych zagadnień, aby usatysfakcjonować zarówno panie, jak i panów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniach związanych z modą i urodą  oraz w eventach skierowanych do smakoszy wyśmienitych win i wybornych potraw. Hotel Villa Baltica to wspaniałe miejsce, gdzie można spędzić wyjątkowe chwile i zrobić coś tylko dla siebie.

W tym miejscu z pewnością można oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o wszystkich problemach.

– Tak, szef kuchni Zbigniew Pyc wie, jak rozpieszczać naszych gości. Nasze menu zawiera wiele aromatycznych dań i rozpływających się w ustach deserów. Dania serwowane w restauracji zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia. Natomiast specjaliści, których można spotkać w naszym spa, dbają o samopoczucie klientów i gwarantują im niezwykły relaks. Zapraszamy na pobyty indywidualne, grupowe, imprezy okolicznościowe oraz pobyty z pakietami zabiegów spa. Nasza oferta jest skierowana zarówno do turystów, jak i do okolicznych mieszkańców. Okolicznym mieszkańcom i nie tylko proponujemy spędzenie całego dnia w Hotelu Villa Baltica: pięć godzin w spa, dwie godziny w restauracji, godzina  przeznaczona na spacer po cudownej i malowniczej okolicy.

Każda osoba pragnąca zrelaksować się, spędzi tutaj nadzwyczajne chwile, korzystając z uroków tego wyjątkowego miejsca. Voucher na pobyt w hotelu Villa Baltica można wygrać, biorąc udział w konkursie na najciekawszą stylizację, który odbywa się na fanpage Szkoły Męskiego Stylu. Wiele informacji na ten temat znajdzie się również na blogu www.szkolameskiegostylu.pl/blog.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z prezentacją hotelu Villa Baltica: