W poniedziałek, 12 grudnia, w warszawskiej hali EXPO XXI odbył się pokaz La Mania na sezon wiosna-lato 2017. Szkoła Męskiego Stylu miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Mind blow to nie tylko nazwa kolekcji, ale i motyw przewodni pokazu la Mania. Joanna Przytakiewicz, założycielka luksusowej marki, zgromadziła liczną publikę. Nic dziwnego, bowiem wyjątkowa oprawa oraz projekty cieszyły się zainteresowaniem.

Pokaz rozpoczął się specjalnie przygotowanym na tę okazję odważnym i pełnym pasji film w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Wystąpiła w nim ambasadorka marki – Maja Sablewska. Po filmie przyszedł czas na pokaz, który otworzyła jedwabna kreacja Sleeping Beauty, inspirowana obrazem Pablo Picasso „Śpiąca młoda dziewczyna”. Mind Blow emanowała kobiecością, zmysłowością i podkreślała kobiece kształty. Cała kolekcja oparta na geometrii i graficzności. Można w niej było zauważyć przerysowane, przedłużone oraz zdekonstruowane sylwetki. Charakterystyczne są również hafty, aplikacje, a także elementy jubilerskie. Metaliczne detale, subtelnie, ale i jednocześnie odważnie uzupełniały stylizację. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć kreacje wieczorowe, w tym piękny kombinezon w biało-czarne pasy, a także wiele propozycji na co dzień: bawełniane sukienki-dresy, dżinsy ze złotymi blaszkami, t-shirty z printami. Mind Blow to także głębokie dekolty, odważne wycięcia, soczysta czerwień i metaliczny błysk. Do tego bandażowe staniki użyte na miejsce topów, ultra krótkie spódnice i sukienki. Oprócz tego mamy nowatorskie techniki: taśmy z napisami, napisy wyglądające na spryskane spreje.

15554967_1216081328474744_2087728583_n

Nie ma wątpliwości, że to jedna z odważniejszych kolekcji La Manii, ale jakże udana. Szkoła Męskiego Stylu serdecznie dziękuje za zaproszenie.