Niektórzy nie potrafią rozpocząć dnia bez.. kawy. A do kawy najlepsze jest dobre ciasto. Dziś polecamy miejsca w Gdańsku, które szczycą się dobrą kawą i słodkościami.

1.Manekin.

Manekin to nie tylko miejsce idealne na romantyczną randkę, dobry obiad, ale także miejsce, gdzie można wypić kawę i zjeść dobry deser. Menu jest bardzo bogate. Możemy wybrać jeden ze słodkich naleśników np. Mascarpone, bezy, jagody, sos lub Tiramisu (kawa, mascarpone, czekolada, migdały), sos śmietankowy, skusić się na pancakes (np. Nutella, m&m’s z orzechami i sosem śmietanowym), desery takie jak Szarlotka z bitą śmietaną i lodami czy po prosty klasyczne lody. Dla smakoszy owoców polecamy owocowe koktajle lub świeżo wyciśnięty sok. Wśród kaw wybierać możecie wśród zwykłej, latte czy espresso.

manekin

2. Kawiarnia „W Starym Kadrze” .

W centrum Starego Miasta, a jednak z dala od turystycznego zgiełku, w cieniu Kaplicy Królewskiej i Bazyliki Mariackiej mieści się niezwykle kameralna i sentymentalna kawiarnia zamknięta „W Starym Kadrze”. W oddzielnej części kawiarni można usiąść w wygodnym fotelu, popijając ulubioną kawę i oglądać filmy. Wstęp na wszystkie seanse jest darmowy  i stanowi idealnym dodatek do ulubionej kawy, herbaty i domowego ciasta. To idealne miejsce dla miłośników kina.

w kadrze

  1. Fukafe.

To kawiarnia idealna dla veganów, bowiem produkty nie są pochodzenia zwierzęcego. Można tu dostać wiele ciekawych deserów w postaci ciast, których z pewnością nie próbowaliście: Serniczki z nerkowców , Brownie z wiśniami i jagodami goji, Marchewkowo fistaszkowy tort, Tort chałwowy z wiśnią, „Sernik” słonecznikowy z kawą Inką a drugi z matchą, Jagielniki z owocami, Banafi czy Bounty .

fukaf

4. Fajne Baby Cupcakebar .

Ukryte w niepozornej uliczce miejsce z zaskakująco dużym wyborem babeczek. To raj dla miłośników babeczek. Wglądają apetycznie, są kolorowe i do tego przepyszne!  I kto by pomyślał, że babeczki można podać na tyle różnych sposób? A do babeczki kawa – zestaw idealny!

fajne baby