Czasy, gdy mężczyźni nie interesowali się pielęgnacją już dawno minęły. Dziś Panowie wybierają kosmetyki przeznaczone dla ich cery oraz poświęcają więcej czasu na znalezienie odpowiednich produktów. Coraz większość popularnością cieszą się Olejki Natura, dostępne w sklepie optima-plus, w pielęgnacji mężczyzn. W jakim celu je warto używać?

Olejki naturalne w pielęgnacji mężczyzn

Olejki eteryczne świetnie sprawdzą się przy relaksujących zabiegach aromaterapeutycznych oraz w codziennej pielęgnacji. Oto kilka możliwości ich wykorzystania.

1.Pielęgnacja brody

W pielęgnacji brody sprawdzą się następujące olejki Optima Natura:

  • Olej arganowy –  bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, doskonale odżywiające skórę i włosy. Ma działanie zabezpieczające, i jest świetny do skóry dojrzałej.
  • Olej makadamia – posiadający właściwości regeneracyjne. Sprawdzi się w pielęgnacji skóry starzejącej się.
  • Ojej jojoba – bogaty w witaminę E. Nawilża i posiada właściwości bakteriobójcze, a dodatkowo zmiękcza zarost.
  • Olej ze słodkich migdałów – ma właściwości wygładzające, odżywcze i zmiękczające włosy, doskonale nawilża i nie pozostawia tłustego filmu.

2.Sposób na wypadanie włosów

Borykasz się z nadmiernym wypadaniem włosów? Popros swoją parnerkę lub sporząć sam szampon pielęgnacyjny na bazie olejków eterycznych Optima Natura. Do łagodnego, neutralnego szamponu dodajemy odpowiedni olejek: 10 – 15 kropli olejku na 100ml szamponu. Świetnie sprawdzi się tu olejek rozmarynowy, który jest pomocny przy nadmiernym wypadaniu włosów, działa przeciwłupieżowo, wzmacnia i pobudza cebulki włosa do wzrostu. Możesz równiez wykorzystać olejek lawendowy , który wpływa korzystnie na skórę głowy, kontrolując wydzielanie łoju i pomagając w regeneracji włosów zniszczonych, ma działanie antybakteryjne. Kolejny to olejek szałwiowy, który zapobiega wypadaniu włosów i łysieniu, wzmacnia włosy i usuwa łupież, oczyszcza skórę głowy i reguluje ilość wydzielanego sebum.

3.Olejki na problem pocenie się

Problem pocenia się dotyka wielu Panów. W tym przypadku olejki eteryczne również się sprawdzają. Warto stosować kąpiele z użyciem olejków eterycznych – wlewamy do kąpieli 10 kropli olejku bergamotowego i 5 – lawendowego. Taką kurację należy stosować przez minimum 10 dni. Na potliwość stóp dodatkowo świetnie sprawdza się masaż aromaterapeutyczny przy użyciu olejku m.in. cytrynowego, z drzewa herbacianego, lawendowego, tymiankowego, bergamutkowego.

Pamiętajcie Panowie, że olejki nasze olejki nie leczą a wspomagają ???? W leczeniu pomagają tylko i wyłącznie naturalne olejki eteryczne. Na rynku istnieje wiele podróbek, które cho pachną pięknie, to nie posiadają cennych właściwości. Dlatego wybieraj tylko sprawdzone olejki. My polecamy optima-plus. Sprawdzone i rekomendowane przez Nas 🙂