Lato to doskonały czas na dobrą lekturę. Odpoczywając na wczasach w pięknym miejscu, warto zrelaksować się przy ciekawej książce. Najlepiej czyta się przecież, przebywając na urlopie. Szkoła Męskiego Stylu poleca lekką, przyjemną, a zarazem wciągającą lekturę, która poszerzy horyzonty i pomoże spojrzeć na życie z nowej perspektywy.

Pierwszą proponowaną przez nas pozycją jest książka Andrzeja Saramonowicza pt.”Chłopcy”. Czy doroślejemy z biegiem czasu? Co sprawia, że stajemy się odpowiedzialni? Każdy, kto poszukuje odpowiedzi na te pytania, powinien poznać losy Jakuba Solańskiego. Perypetie znakomitego neurochirurga i jego relacje z kobietami oraz z własnym synem uświadomią czytelnikom wiele ważnych kwestii pojawiających się w życiu. Autor w wywiadzie przeprowadzonym przez Agnieszkę Świst-Kamińską stwierdził: „Chciałem opisać stan niedojrzałości oraz konfrontację między nią a tęsknotą za dojrzałością. Niedojrzałość mężczyzny najłatwiej było sprawdzić np. w relacji z kobietą. Przedstawienie relacji faceta z własnym dzieckiem też wydawało mi się niezwykle ciekawe (…). Po lekturze „Chłopców” panowie czują się troszkę bardziej rozebrani. Przeglądanie się w bohaterach jest dla nich jak rentgen lub lustro. Nagość, o której wspominam, ma również charakter wewnętrzny. Nie ma większej nagości niż zdjęcie rentgenowskie.”.

Kolejną książką na naszej wakacyjnej liście jest dzieło Ryszarda Kalisza pt. „Z prawa na lewo”. Wciągająca lektura na temat intrygujących afer oraz tajnych gier to propozycja dla prawdziwego pasjonata. Ryszard Kalisz rozmawia z Krzysztofem Kotowskim o polityce w bardzo ciekawy sposób. W wywiadzie przeprowadzonym przez Agnieszkę Świst-Kamińską autor stwierdził: „Jestem sobą. Mam własne emocje, sposób bycia, wiedzę, zachowanie i aktywność.”. Taka właśnie jest jego książka – prawdziwa i emocjonująca.

Trzecia propozycja to książka Krzysztofa Hołowczyca pt.” Jazda z Hołkiem. ABC kierowcy”, która jest nie tylko poradnikiem na temat dobrych samochodów, ale również pamiętnikiem z podróży. Autor zwierzył się właścicielce Szkoły Męskiego Stylu z tego, jak ważna jest dla niego ta wyjątkowa pasja: „Za kierownicą czuję się świetnie, chociaż bywam wykończony. To jest taki moment, kiedy jestem sam ze swoimi myślami (…). Nauczenie się pewnych odruchów wymaga czasu. Podróżując po zagranicznych autostradach, mamy szansę podpatrywać zachowania obcokrajowców na drodze. Kierowcy stopniowo zmieniają swoje podejście do kultury jazdy i pomału czerpią z tego korzyści.”. Książka pt.” Jazda z Hołkiem. ABC kierowcy” to idealna lektura dla każdego kierowcy i podróżnika.

Wakacje to czas, kiedy możemy zrelaksować się i zapomnieć na chwilę o szarej codzienności. Wykorzystajmy te chwile i sprawmy, aby ciekawa lektura wniosła w nasze życie coś wartościowego.