Na stoku najważniejszy jest styl i kultur jazdy, prędkość oraz umiejętności. Jednakże to nie wszystko! Każdy kto jeździ na narty bądź snowboard wie, że na stoku trzeba także dobrze wyglądać, bowiem wygląd idzie w parze z umiejętnościami jazdy. Dziś przygotowaliśmy kilka porad dotyczących odpowiedniej stylizacji.

Narciarska moda stawia przede wszystkim na lekkość, funkcjonalność i jednocześnie ładny wygląd. Zanim zaczniecie Panowie przebierać wśród kolorów, zwróćcie uwagę na materiał. Ubranie na stok diametralnie różni się od zwykłego ubrania na zimowy spacer. Nieodpowiednie dobór ubrania potrafi skutecznie zniechęcić do zimowych szaleństw i  może sprawić, że Wasze idealne zimowe okażą się fiaskiem. Odzież na narty  ma zapewniać komfort noszenia i ochronę przed minusową temperaturą. Najlepiej wybrać model sportowy ze śniegołapem, dodatkowymi kieszonkami wewnętrznymi i odpinaną podpinką. Ważne są także warstwy pod kurtką. Pamiętaj także, aby wybrać bieliznę termoaktywną, aby się nie przeziębić. Pod kurtkę załóż bluzkę lub bluzę również termiczną i na to ciepły sweter lub polar. Taka zasada trzech warstw sprawdza się najlepiej.

Gdy zapoznacie się z materiałami, czas poszaleć w kwestii wzorów i kolorów. Na stoku wciąż należy stawiać na szalony design. Pamiętajcie jednak, że najnowsze propozycje kurtek narciarskich to modele w nieco spokojniejszych niż w poprzednim sezonie barwach. Tym razem królują kurtki w odcieniach czerwieni, fioletu, pomarańczy, błękitu i granatu. Energiczne barwy świetnie odzwierciedlą radość z białego szaleństwa. Ze wzorami nie szalejcie.

kurtki narciarskie kurtki narciarskie2

image1 image6

Spodnie wybierzcie w stonowanych, klasycznych odcieniach: bieli, czerni czy też we wszelkich szarościach. Akcesoria takie jak kask, gogle i rękawiczki również mają stonować cały ubiór.

spodnie narciarskie

Mamy nadzieję, że nasze porady ułatwią Ci zakup odpowiedniego stroju na narty lub snowboard. Życzymy udanego, białego szaleństwa!