Planując wyjazd na narty lub snowboard oprócz przeglądu sprzętu, warto zapoznać się z trendami panującymi na stoku. Zmieniają się one bowiem tak jak moda miejska. W czasie zimowego szaleństwa dobrze wyglądać modnie. Dziś podpowiadamy co się nosi na stoku.

Wybierając odzież narciarską należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonania. Materiał powinien być porządny i trwały, ponieważ jeżdżąc na nartach czy snowboardzie przewracamy się i odzież narażona jest na przetarcia. Należy pamiętać, aby wewnętrzna warstwa dawała ciepło, chroniła przed wilgocią i wiatrem i wypuszczała wilgoć na zewnątrz. Wybierz kurtkę, która będzie miała kaptur (najlepiej tak duży, aby założyć go mając na sobie kask), ściągacze, wywietrzniki, kołnierze, śniegołap i kieszonki m.in. na pieniądze, komórkę czy ipoda. Spodnie muszą być z nieprzemakalnego materiału, dzięki czemu będziemy czuć się komfortowo. Dodatkowo mają być ciepłe i nie krępować ruchów.  Jeśli odzież ma te wszystkie cechy, możemy przebierać wśród krojów, kolorów i wzorów.

Współczesna moda na stokach to eksplozja kolorów – wyraziste, mocne i kontrastowe. Świetnie sprawdzą się neony, które są modne już kolejny sezon. Góra stroju ma się wyróżniać. Może być jednokolorowa, wielokolorowa oraz we wzory – kropki, paski, figury geometryczne, wszystko zależy od Twoich upodobań. Dół najlepiej wybrać ciemny ,bowiem zdarzą nam się upadki, siadamy, co wiąże się z ich ubrudzeniem. Jeśli jesteś fanem klasyki i lepiej czujesz się w stonowanych kolorach, wybierz czerń, granaty, szarości lub beże. Taki strój zawsze będzie modny. Warto postawić na kolorowe dodatki w postaci czapki, rękawiczek, szalika, gogli, nauszników czy kasku. Dzięki temu ożywisz całość. Granat bardzo fajnie łączy się z fuksją, a beż z czerwienią. Brąz możesz połączyć z turkusem lub różem. Natomiast dla miłośników zabawy modą proponujemy kolorowe od białych przez soczyste zielone, czerwone, żółte, różowe aż po niebieskie i fioletowe. Możesz również wybrać wzorzyste. Pamiętaj jednak, aby komponowały się z górą.

neonowe kurtki paris paris2image3

wzorzyste kurtki

 

Na stoku sprawdza się również biel, która króluje w zimowych trendach. Możesz zdecydować się na total look i wszystko dobrać w tym kolorze. Jeśli nie jesteś przekonana do całości w bieli, dobierz dodatki w kolorze. Dobrze sprawdzą się tutaj wszelkie pastele lub mocne, wyraziste kolory jak czerwień czy neonowe róż. Możesz także postawić na klasykę i zdecydować się na ponadczasowy duet bieli i czerni.

strój biel

image10 image4 image7

 

image8 image5 image2

Obecne trendy nakazują być oryginalnym na stoku i wyróżniać się wśród tłumu. Pamiętaj jednak, że to Ty masz się dobrze czuć w tych rzeczach. Życzymy udanej zabawy!