Niegdyś, dobrze ubranego i pachnącego faceta uważano za niezbyt męskiego. Na szczęście te czasy się już skończyły. Obecnie panowie coraz bardziej troszczą się zarówno o swoje ciało jak i sylwetkę. Zaniedbany, nieogolony i kiepsko ubrany facet to już rzadkość. Dziś mężczyźni dbają o swoje ciało, higienę i regularnie stosują kosmetyki do pielęgnacji. I nie chodzi tu o panującą modę, ale dlatego, że obcowanie z zadbanym mężczyzną jest o wiele przyjemniejsze.

Pielęgnacja ciała to bardzo istotny element, nie tylko ze względu na estetykę i  wygląd, ale również z uwagi na zdrowie. Poprawia samopoczucie i jednocześnie ogranicza możliwość wystąpienia chorób bądź zakażeń. Ponadto regularna pielęgnacja naszego ciała nadaje skórze blask i promienność.

Pomiędzy kobietami a mężczyznami występują różnice w budowie skóry, o czym pisaliśmy w jednej z poprzednich Lekcji stylu. W związku z tym, należy pamiętać o tym, aby nie podkradać żonie żelu pod prysznic czy balsamu do ciała. Twoja skóra potrzebuje odpowiednich kosmetyków, które są przeznaczone specjalnie dla niej.

Może się wydawać, że to banalne, ale podstawę pielęgnacji stanowi kąpiel. Warto zaopatrzyć się w dobry żel pod prysznic, który jednocześnie myje i nawilża. My proponujemy komórkowy energetyzujący żel marki La Prairie, który delikatnie oczyszcza skórę pozostawiając ją miękką, gładką i przyjemnie pachnącą.  Nie można zapomnieć również o używaniu balsamów do ciała, które nie tylko pielęgnują naskórek, ale odpowiednio go nawilżają. Regularne balsamowanie poprawia kondycję skóry – staj się bardziej miękka i przyjemniejsza w dotyku. Drogerie oferują preparaty o różnych zapachach, od tych delikatnych po wyraziste nuty, o różnych działaniach oraz odpowiednie do danego typu skóry. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W drogeriach znajdziemy dwa podstawowe rodzaje kosmetyku – balsamy regenerujące lub nawilżające. Te pierwsze przeznaczone są dla skóry dojrzałej i łuszczącej się. Ich zadaniem jest wniknięcie głęboko w skórę i regeneracja naskórka. Natomiast te drugie stosujemy, jeśli skóra jest wysuszona i szorstka. Wybieramy je również podczas jesieni i zimy, gdy potrzebujemy większej dawki nawilżenia. Balsamy mają również różne składy. Najlepiej jeśli wybierzmy ten, który ma naturalną bazę oraz dodatkowe  witaminy. Istotnym elementem  w codziennej pielęgnacji jest stosowanie odpowiednich dezodorantów czy antyprespirantów. Mężczyzna poci się bardziej niż kobieta. Wydziela się wtedy charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, który odpycha. Stosowanie odpowiednich preparatów efektownie niweluje brzydką woń.

Oprócz codziennej pielęgnacji, warto wykazać dodatkową inicjatywę w postaci stosowania dodatkowych preparatów lub zabiegów. Aby wzmocnić działanie balsamów, polecamy  korzystać z peelingów do ciała. Złuszczają one naskórek, wygładzają skórę, poprawiają jej stan i wygląd oraz przyspieszają procesy regeneracyjne. Możecie poprosić o pomoc swoje żony, aby przygotowały naturalny peeling (np. z fusów po kawie) lub kupić już gotowy. Podczas mrozów zalecamy stosować mocno nawilżające kremy do rąk, które zabezpieczą ręce przed wysuszeniem i pękaniem skóry. Nie zapomnijcie też o rękawiczkach! Bardzo fajnym produktem są olejki. Olej z brzozą i arniką  nie tylko zapewnia nawilżenie skórze, ale działają rozgrzewająco na mięśnie i obciążone stawy. To zdecydowanie idealny wybór dla fanów sportów. Coraz śmielej, w męski świat, wkracza również depilacja. Mężczyźni częściej decydują się na pozbycie niechcianego owłosienia, które swego czasu uważane było za symbol męskości. Robią to nie tylko ze względów estetycznych (aby wyeksponować swoje umięśnione ciało), ale także  ze względów higienicznych. Usunięcie owłosienia sprawia, że ciało nie poci się tak mocno. My polecamy usunięcie owłosienia laserem, które jest bezbolesne i długotrwałe.

Odpowiednia pielęgnacja zapewni nie tylko spojrzenia wielu kobiet, ale również zdrowie, które powinno się cenić. Wybór odpowiednich kosmetyków jest bardzo ważny, dlatego mężczyzna powinien przykładać do tego taką uwagę, jak przy wyborze nowego auta. Natomiast stosowanie preparatów powinno stać się codziennych rytuałem, jak chociażby oglądanie meczów.

man