Odpowiednie przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej to podstawa sukcesu. Jeśli oswoisz się z poszczególnymi etapami rekrutacji, to stres i trema szybko miną. Jak dobrze wypaść na rozmowie? Jak się do niej przygotować. Dziś dajemy Wam najważniejsze wskazówki!

  1. Strój zgodny z dress code.

Odpowiedni strój do podstawa. Ubierz się formalnie, zgodnie z dress codem, ale jednocześnie wygodnie. Musisz czuć się komfortowo.

2.Zadbaj o referencje.

Referencje warto dodać do CV. Z pewnością zrobisz dobre wrażenie, jeśli będziesz w posiadaniu opinii od swoich byłych pracodawców. Koniecznie weź je ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną.

  1. Przygotuj pytania!

Podczas rozmowy głownie Ty odpowiadasz na pytania, ale musisz je również zadawać. Jeżeli ich nie zadasz, może to zostać odebrano, jakby Ci nie zależało na stanowisku. Kilka dni przed rozmową stwórz listę pytań, które chciałbyś zadać potencjalnemu pracodawcy.

4.Wyłącz telefon!

Pamiętaj, aby tuż przed rozmową kwalifikacyjną wyciszyć lub wyłączyć telefon. Dzwoniący telefon może zostać źle odebrany przez pracodawcę.

  1. Osiągnięcia

Przed rozmową zanotuj swoje największe osiągnięcia zawodowe. Zastanów się z czego jesteś dumny, co osiągnąłeś. Nie tylko pozytywnie się nastawisz, ale zaimponujesz pracodawcy.

  1. Zabierz to, o co prosił Cię pracodawca.

Może zdarzyć się sytuacja, że osoba rekrutująca, poprosi Cię o przygotowanie na rozmowę np. prezentacji, tekstu czy też fragmentu swojego portfolio. Jeśli nie przygotujesz zadania, przekreślisz swoje szansę, aby dostać pracę. Pamiętaj również, aby nie odkładać zrobienia owego zadania na ostatnią chwilę. To nie prezentacja szkolna J

  1. Wiara w siebie.

A na koniec najważniejsze – wiara w siebie i swoje umiejętności.

A Wy drodzy Panowie, macie jeszcze jakieś skuteczne sposoby przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej? Koniecznie podzielcie się w komentarzach!