Odpowiedni strój do pracy jest bardzo istotny. Swoim wyglądem reprezentujemy nie tylko siebie, ale również firmę, w której pracujemy. W związku z tym, nasze stylizacji powinny być zgodne z panującym w  danej firmie dress code.

W wielu korporacjach stosowany jest „ Casual Friday” czyli luźny piątek. Został on wprowadzony w Ameryce, aby zwiększyć motywację wśród pracowników. Daje możliwość przyjścia do pracy w piątek w nieco mniej formalnym stroju niż w pozostałe dni. Luźniejszy strój ma odstresować pracowników, dodać im energii na ostatni w tygodniu dzień pracy.  W większości firm, zasady ubioru w „Casusal Friday” opisane są w wewnętrznym dress code.

Luźny piątek to z pewnością dla wielu osób przyjemność. Jednakże wybór stroju to nie lada wyzwanie. Co wybrać, żeby nie było zbyt formalnie, ani zbyt swobodnie?

Piątkowe stylizacji są eleganckie, ale mniej formalne. Mimo to należy zachować kolorystykę biznesową i postawić na np. granat, błękit. Warto zapamiętać również, że góra powinna być w innym odcieniu niż dół.

Decydując się na marynarkę, możemy wybrać tę z trzema kieszeniami. Dodatkowo dozwolone jest odszycie ostatniej dziurki innym kolorem.  Latem wybieramy marynarki bawełniane lub lniane, zimą wełniane np. tweedowe. Świetny dodatek stanowi krawat. Jeśli mamy nieformalne spotkanie, możemy z niego zrezygnować i zostawić tylko np. szal.

Koszula powinna być gładka, niekoniecznie biała, lub np. w kratę. Możemy wybrać z kołnierzem włoskim, cechującym się szerokim rozstawienie, przez co sprawia wrażenie, jakby obcięto mu końce lub angielskim. Wiosną i jesienią pod marynarkę wybieramy cienkie swetry, które podkreślą całą stylizacje. Są dobrym wyborem, ponieważ nie obciążają naszej sylwetki i nie dodają nam kilogramów.

Dopuszczalne są spodnie w kant, bawełniane typu chino w odcieniach beżu, szarości, sztruksy , a nawet jeansy . Wybierając jeansy, postaw na klasyczny model i unikaj wszelkich przetarć.

Pamiętajmy jedna, że „Casual Friday” to święto mody nieformalnej, a nie sportowej. Dlatego w ten dzień zapomnijmy o ekstrawagancji.