W tym sezonie projektanci wykazali się kreatywnością. Hasłem przewodnik wiosennego sezonu, niewątpliwie jest „Bielizna na wierzch”.

Wiosną, zgodnie z wizją projektantów biustonosz nosimy nie pod bluzkę lecz na. Na wybiegach m.in. Ance Studios, J.W. Anderson, MM6 Maison Margiela, modelki prezentowały koronkowe halki na grubych swetrach, aksamitne topy naciągnięte na golfy oraz eksponowały staniki. Bielizna na wierzchu pojawiła się także w kolekcjach Celine, Giambattista Valli, Kenzo, Miu Miu, Alexandra McQueena czy Victorii Beckham. Mogliśmy zobaczyć projekty szydełkowe, skórzane i koronkowe. To trend dla odważnych kobiet. Trend ten najlepiej sprawdzi się w postaci duetów czarnych transparentnych staników z białą bazą. Dla Pań nieco mniej odważnych, proponujemy nieco stonowaną wersję. Zamiast transparentnych tiuli czy ażurowych koronek, wystarczy założyć podkoszulkę. Pamiętajcie jednak, że nie każda bielizna nadaje się do tej zabawy z modą. Każdy szczegół musi być dopracowany. A Was przekonuje ten kontrowersyjny trend?