Nie ma wątpliwości, że najgorętszym materiałem sezonu jesień-zima 2016 jest aksamit. Już od początku podbija światowe ulice i serca miłośniczek mody na całym świecie!

Aksamit, niegdyś kojarzony z arystokratyczny stylem życia, dziś podbija światowe wybiegi mody.. Kobiecy, delikatny i tajemniczy. Dzięki jego wyrafinowanej oprawie świetnie prezentuje się jako dodatek do zestawu lub cały total look. Obecny zarówno w fasonach eleganckich, jak i stricte sportowych oraz w dodatkach. Aksamitne ubrania są nie tylko zarezerwowane na specjalne okazje i wieczorne wyjścia. Ze względu na swoją popularność coraz częściej można je zobaczyć w codziennych stylizacjach.

Tkanina ta pojawiła się w kolekcjach takich marek  jak: Valentino, który proponuje nową, aksamitną wariacje na temat bieliźnianej sukienki , u Bottega Veneta, Alberta Ferretti, która postawiła na utrzymane w odcieniu pudrowego różu luźne, aksamitne garnitury czy też u Prada. W kolekcjach Erdem i Rochas z weluru znajdziemy buty, zaś u Miu Miu i Gucci torebki, a u Anny Sui paski. Natomiast Vivetta ozdobiła kołnierze koszul welurowymi wstążkami. A Phillip Lim stawia na krótką, zapinaną na zamek wersję dodatkowo wykończoną na dole falbanką.