T-shirty, które kojarzą nam się przede wszystkim z  wygodą i luzem, w tym sezonie mają nowe znaczenie, a mianowicie posiadają przesłanie.

Zwykłe t-shirty w neutralnych kolorach zakładamy, aby wyrazić swoje zdanie. Na koszulkach znajdziemy hasła polityczne, feministyczne, które podkreślają dane poglądy. To odpowiedź ze świata mody na to, co się obecnie dzieje na świecie. Koszulki z przesłaniem pojawiły się m.in. u Paco Rabanne, Ackermann i Stelli McCartney. Na bawełniane t-shirty postawił również Dior, który hasłem „We should all be feminist” – wszyscy powinniśmy być feministkami) podbił wybiegi mody. Jednak oprócz haseł politycznych, mamy również lekkie, nawiązujące np. do ulubionych kreskówek czy tekstów z seriali, flmów. A jak nosić takie t-shirty? Koszulki ze sloganami, które w samej wymowie są dość kontrowersyjne, powinniśmy nosić bardzo ostrożnie – zdecydowanie nie nadają się chociażby do pracy/. Natomiast z hasłami, które nie dotyczą świata polityki, możemy nosić na co dzień. Świetnie sprawdzą się z jeansami, spódniczką mini czy midi. Dobrze będą komponować się także z cygaretkami i marynarką.