Każdy sezon to czas wielkich powrotów w modzie. Sezon wiosna/lato 2016 zdominowały lata 70. i 90. Wśród nich pojawił się wiodący i niewątpliwie najgorętszy trend – bluzki i sukienki z odkrytymi ramionami.

Odkryte ramiona pokochała większość projektantów. Zostały zaprezentowane przez niejeden słynny dom mody. U Chloe pojawiły się luźne bluzki w stylu hippie z hiszpańskim dekoltem. Givenchy przedstawił  m.in. delikatne bluzki. Natomiast marka Hugo Boss postawiła na elegancką, ale jednocześnie seksowną wersję odkrytych ramion. Trend ten przypadł do gustu także gwiazdom i miłośniczkom mody na całym świecie.

odkryte ramiona 1

Odkryte ramiona to subtelny i kobiecy sposób na podkreślenie atutów sylwetki. Najlepiej sprawdzą się u szczupłych Pań z mniejszym biustem. Wszelkie falbanki sprawią, że biust będzie optycznie większy. Odkryte ramiona także pięknie eksponują wystające obojczyki. Cenimy je również za to, że podkreślają romantyczną naturę każdej z nas. Ponadto są przewiewne i wygodne. Sprawdzają się niemalże w każdej stylizacji. W wersji na co dzień wybieramy bluzki z odkrytymi ramionami i łączymy je z jeansowymi szortami, boyfriendami lub również modnymi w tym sezonie – szwedami. Letnie topy dobrze komponują się także z ogrodniczkami. Takie zestawy uzupełnią espadryle lub trampki. W wersji eleganckiej stawiamy na sukienki, które sprawdzą się na różne okoliczności i wieczorne wyjścia. Możesz również wybrać spódnice i połączyć je z koszulą lub elegancką bluzką. Do takiego zestawu koniecznie postaw na szpilki.