New York Fashion Week to jeden z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w świecie mody. Czekają na niego wszyscy. Nie każdy może oglądać pokazy na żywo, ale każdy może śledzić to, co odbywało się na wybiegu w Internecie. Dziś pod lupę bierzemy kolekcję Alexandra Wanga.

Nie ma wątpliwości, że Alexander Wang wie jak zrobić dobre show i wzbudzić zaciekawienie wszystkich widzów. Podczas tygodnia mody, projektant zaprezentował aż dwie kolekcje. Pierwsza z nich dla swojej autorskiej marki, a druga powstała we współpracy z Adidas Originals. Kolekcje różnią się od siebie, ale mają jeden wspólny mianownik – sport.

Kolekcja Alexandra to typowe dla niego sportowe sylwetki. Projektant postawił na bluzy, t-shirty crop topy. Nie zabrakło również jedwabnych topów na ramiączka, bieliźniane sukienki. Pojawiły się także garniturowe zestawy z szortami, a także propozycje z jeansy i zwierzęce printy. Cała kolekcja jest kobieca, kolorowa i ma charakterystyczny streetwearowy pazur! Pojawiło się sporo kolorów pastelowych np. żółty, fioletowy, niebieski oraz czerń z odblaskowymi dodatkami i biel. W każdej stylizacji był sportowy akcent. Nawet te, które można byłoby zaliczyć do wieczorowych, miały dodatek w postaci trenerskiego gwizdka lub sportowe tłoczenia. Cała kolekcja to luz, poczucie humoru oraz dystans. Widać, że projektant dobrze się bawi przy projektowaniu. Na wybiegu zobaczyć można było między innymi Kendall Jenner.

Natomiast druga część pokazu poświęcona była kolekcji powstałej przy współpracy z Adidas Originals. Cała kolekcja to 84 czarno-białe elementy, uniseks. Charakteryzowała się odwróconym logo, które ma na celu otworzyć dyskusję na temat podróbek oraz kopiowania znaków towarowych i produktów. Elementy kolekcji są dostępne już od 11 września we flagowym butiku na nowojorskim Soho. Zaś globalna sprzedaż będzie dopiero na wiosnę.

alexander-wang-adidas