Nie ma najmniejszej wątpliwości, że muzyka ma duży wpływ na modę. Udowodniło to wielu artystów na przestrzeni lat. Gwiazdy sceny muzycznej nie tylko wyznaczają trendy, ale stanowią inspirację dla projektantów. Nie jeden współczesny kreator mody odwołuje się do mody dawnych lat, wykreowanych przez muzyków. W związku z tym rozpoczynamy cykl, w którym będziemy pisać o zespołach muzycznych, które miały wpływ na modę. Zaczynamy od najgorętszego zespołu lat 70. czyli… ABBY!

abba4

Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby kultowego zespołu ABBA. Przez wielu uważanego za najlepszą grupę muzyczną minionego wieku. Nic dziwnego! Tworzyli świetną muzykę. Ponadto ten szwedzki zespół miał wielki wpływ na modę tamtej dekady. Grupa rozpowszechniła styl disco, który był charakterystyczny dla nich. Stroje disco to przede wszystkim kontrastowe, odblaskowe połączenia kolorów. To również cekiny, brokat, pióra, afro i wszystko to, co ekscentryczne, błyszczące i kolorowe! Nie można zapomnieć o butach na koturnach, które do dziś cieszą się popularności. ABBA to także spodnie dzwony, jak i jednoczęściowe uniformy z rozkloszowanymi rękawami i nogawkami, a w tym roku rękawy dzwony to najgorętszy hit sezonu. Nie można zapomnieć o ponczo, które często można było zobaczyć podczas koncertów grupy. A jak Wam się podoba taka szalona zabawa modą?

abba1 abba3