Wiązane buty, które podbiły serca miłośników mody w poprzednim sezonie, tego lata stały się wiodącym trendem. Opanowały wybiegi na całym świecie. Projektanci proponują coraz to nowsze wariacje na temat wiązań i kolorów, wybierając odcienie z całej palety kolorystycznej. Wiązania znajdziemy w balerinach, sandałach i szpilkach. W tym sezonie prawdziwe boom przeżywają baleriny tzw. „laceup flats” – bez nich ani rusz! Wiązane baleriny mają szpiczasty czubek. Są bardziej kobiece od klasycznych modeli, bowiem sznurki oplatające nogi dodają seksapilu. To świetna alternatywa dla niewygodnych szpilek. Czarne modele będą pasowały do każdej stylizacji. Warto również wybrać odcienie nude i różu.. Dostępne są skórzane lub zamszowe. Delikatne sznurki świetnie prezentują się na stopach, dodatkowo wysmuklając kostki. Pamiętajmy jednak, że optycznie skracają niezbyt szczupłe nogi. Dlatego kobiety o masywnych łydkach powinny wybrać baleriny wiązane na stopie, poniżej kostki.

lace up 3

A jak nosić laceup flats? Wiązane baleriny są dość uniwersalne. Świetnie sprawdzą się w eleganckich stylizacjach – do sukienek. Kobiecą wersję otrzymamy łącząc je z szerokimi spódnicami lub spodniami do kolan i szykownymi bluzkami jedwabnymi. Sznurowane baleriny sprawdzą się także do pracy. Wystarczy je zestawić z ołówkową spódnicą lub biznesowym kostiumem. Natomiast casualowy look otrzymamy poprzez zestawienie z jeansowymi szortami lub boyfriendami i t-shirtem. Są także są idealnym elementem stylizacji boho, z koronkami, frędzlami i typowo festiwalowymi elementami garderoby.

lace up2