Sezon wiosna-lato 217 zbliża się wielkimi krokami! Jakie kolory będą królowały w modzie? Bez wątpienia żywe. Według Pantone ożywi nas kwaśna cytryna, pozytywnej energii doda ostra zieleń, a zachwyci fuksja.

W sezonie wiosna-lato 2017 pastelowe kolory, które królowały w ubiegłych sezonach, ustępują miejsca na rzecz mocnych barw. Teraz będziemy nosić cytrynę, oranż, fuksję i zieleń. Nie tylko jako jedną część naszej garderoby, ale także od stóp do głów! To niewątpliwie mieszanka witalności, relaksu i świeżości.  Kolorem roku 2017 jest jasny, wręcz jaskrawy zieleń, który zyskał nazwę „greenery”. Choć kolor wydaje się trudny, to z pewnością znajdziemy go i będziemy nosić na sukienkach, kombinezonach. Greenery najlepiej wygląda solo. Komponuje się dobrze ze stonowanym dodatkami w odcieniu czerni, granatu czy bieli. Trzeba uważać podczas próby połączenia go z innymi kolorami – łatwo tu o kicz. Do 10 najpopularniejszych kolorów należy:

PANTONE 17-4123 Niagara

Niagara to jeden z najpopularniejszych kolorów na wiosnę 2017. Klasyczny jeansowy odcień jest odpowiedzią na nasze pragnienie spokoju i odprężenia

niagara

PANTONE 13-0755 Primrose Yellow

Primrose Yellow tli się ciepłem i witalnością. Natychmiast przenosi nas w miejsca pełne entuzjazmu, pozytywnego myślenia i słońca.

yellow

PANTONE 19-4045 Lapis Blue

Lapis Blue to kolejny przenośnik energii – silny, pewny siebie i intensywny przenika wszystko wewnętrznym blaskiem .

lapis blue

PANTONE 17-1462 Flame

Kolor, w którym czerwień miesza się z pomarańczą. Jest bardzo towarzyski, kojarzy się z dobrą zabawą. Ekstrawagancki, żywy i teatralny.

flame

PANTONE 14-4620 Island Paradise

Niebiesko-zielony odcień jest symbolem naszych marzeń o wielkiej ucieczce w dalekie egzotyczne miejsca. Jest spełnieniem naszych marzeń, by odpocząć.

paradise island

PANTONE 13-1404 Pale Dogwood

To odcień, który wnosi spokój i harmonię. Cichy, spokojny różowy kolor symbolizuje niewinność i czystość.

Pale Dogwood

PANTONE 15-0343 Greenery

Pikantny żółto-zielony kolor przemawia do naszej potrzeby ciągłego odkrywania, poszukiwania, eksperymentowania. Kojarzy się z momentem, gdy ziemia rodzi się do życia. To symbol energii, głębokiego oddechu, dotlenienia, ożywienia.

greenery

PANTONE 17-2034 Pink Yarrow

Tropikalny i odświętny, ale też kapryśny odcień, który potrafi oczarować. Tętni życiem i wciąga, ale też podnosi na duchu i dodaje adrenaliny.

Pink Yarrow

PANTONE 18-0107 Kale

Kolor jarmużu kojarzy się ze zdrowym stylem życia, ale też pragnieniem bycia blisko natury. Stanowi idealne tło do innych bardziej ożywczych odcieni w palecie.

kale

PANTONE 14-1315 Hazelnut

Dopełnieniem wiosennych odcieni jest orzech laskowy. Przypomina naturalne kolory ziemi. Jest w nim skromność, ale też ciepło. To kolor przejściowy, który świetnie sprawdzi się zarówno w wiosennych jak i jesiennych kolekcjach.

hazelnut