Musztardowy to jeden z 10 kolorów na sezon jesień/zima według Pantone. Pojawił się w wielu kolekcjach. Niezwykły, zaskakujący i dodający stylizacji energetycznych wibracji, z pewnością ociepli i ożywi każdy zestaw. Jak go nosić? Dziś odpowiemy na pytanie!

To oryginalna barwa, którą należy rozsądnie nosić z innymi kolorami i wzorami. Najbezpieczniej łączyć ją z czernią i szarościami. Na takie połączenie postawił Louis Vuitton. W jego kolekcji musztarda stanowi dodatek. To idealna propozycja dla Pań, które wolą klasyczne kolory, a mocny, wyrazisty akcent to tylko dodatek do całości. Oprócz czerni, musztarda dobrze komponuje się z bielą, co mogliśmy zobaczyć w stylizacjach kolekcji Carven. Dla Pań, które nie boją się odważnych zestawień w modzie, proponujemy ożywienie looku za pomocą okrycia wierzchniego w tym kolorze. Żółty damski płaszcz doda charakteru stylizacji i przyciągnie uwagę. Płaszcze pojawiły się m.in w kolekcji Sportmax czy Max Mara. Świetnym pomysłem będzie również sukienka w tym odcieniu. Mogliśmy je zobaczyć na wybiegu u takich marek jak: Roberto Cavalli (sukienka z falbanami), Each X Other (taliowana z wełny), Valentino (aksamitna maxi) czy Pringle Of Scotland (dzianinowa z golfem). Kolor ten świetnie komponuje się zarówno w geometrycznych jak i abstrakcyjnych projektach, co udowodniła marka Joseph. Połączenie musztardowego swetra z kraciastymi spodniami okazało się strzałem w 10. U Dries Van Noten mogliśmy zobaczyć połączenie musztardy z brązem i bordo w męskiej estetyce.  Ten odcień żółtego sprawdzi się także w stylizacjach biurowych. Wystarczy wybrać eleganckie spodnie w kant i zestawić je z koszulą czy swetrem. A Wy macie w swojej garderobie odzież w tym kolorze?