Zanim pójdziemy na siłownię, zastanawiamy się jaki wybrać strój, aby był funkcjonalny, wygodny i zapewnił nam komfort. Ponadto chcemy także dobrze wyglądać. A czy da się pogodzić jedno z drugim? Oczywiście, że tak!

Źle dobrany strój utrudni nam ćwiczenia. Dlatego stawiamy na funkcjonalność, a dopiero później na trendy. Obecnie odzież sportowa to nie tylko dres i trampki. To nowoczesne włókna, technologii, a także sposoby wykonania. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalny komfort podczas treningu. Mamy również coraz większy wybór wśród kolorów i wzorów odzieży i obuwia sportowego. Przy wyborze odpowiedniego stroju, pamiętajcie o kilku ważnych kwestiach:

Ubrania sportowe dobierz do uprawianego sportu.

To główna zasada, której należy się trzymać. Pamiętaj również, że jeśli rodzaj sportu, który uprawiasz, wymaga ćwiczeń na podłodze, leżenia na brzuchu itd., należy zwrócić uwagę czy ubranie ma sznurki, zapięcia, guziki. Mogą one przeszkadzać podczas wykonywania ćwiczeń.

Strój musi być dopasowany.

Strój musi być dopasowany, aby zapewnić komfort. Upewnij się, że dany element nie opina Cię, ani też nie jest za luźny.

Stanik sportowy.

Biustonosz sportowy to konieczność. Nie oszczędzaj na nim! Sportowy stanik uchroni biust oraz zwiększy komfort ćwiczeń. Najlepiej zaopatrz się w 2-3, aby mieć na zapas.

Odpowiednie obuwie.

Do każdego rodzaju aktywności fizycznej wybieramy odpowiednie obuwie. Pamiętać trzeba,  że nie ma uniwersalnych butów. Obuwie do biegania spełniają inną role niż np. do gry w tenisa czy ćwiczeń stacjonarnych z obciążeniem. Pamiętaj również, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Najlepiej mierz w dzień, kiedy wykonasz już trening.

Postaw na trendy!

Kiedy wszystkie elementy garderoby sportowej spełniają wymagania związane z Twoją dyscypliną, możesz przejść do wybrania fasonu i koloru. Firmy mają coraz bogatszą ofertę odzieży sportowej, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie.