Zanim pójdziemy na siłownię, zastanawiamy się jaki wybrać strój, aby był funkcjonalny, wygodny i zapewnił nam komfort. Ponadto chcemy także dobrze wyglądać. A czy da się pogodzić jedno z drugim? Oczywiście, że tak!

Modnie i wygodnie – komfortowy strój treningowy

Źle dobrany strój utrudni nam ćwiczenia. Dlatego stawiamy na funkcjonalność, a dopiero później na trendy. Obecnie odzież sportowa to nie tylko dres i trampki. To nowoczesne włókna, technologie, a także sposoby wykonania. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalny komfort podczas treningu. Mamy również coraz większy wybór wśród kolorów i wzorów odzieży i obuwia sportowego. Przy wyborze odpowiedniego stroju, pamiętajcie o kilku ważnych kwestiach:

Ubrania sportowe dobierz do uprawianego sportu

To główna zasada, której należy się trzymać. Pamiętaj również, że jeśli rodzaj sportu, który uprawiasz, wymaga ćwiczeń na podłodze, leżenia na brzuchu itd., należy zwrócić uwagę czy ubranie ma sznurki, zapięcia, guziki. Mogą one przeszkadzać podczas wykonywania ćwiczeń.

Strój musi być dopasowany

Strój musi być dopasowany, aby zapewnić komfort. Upewnij się, że dany element nie opina Cię, ani też nie jest za luźny.

Stanik sportowy

Biustonosze sportowe są niezwykle popularne wśród aktywnych kobiet, ponieważ zapewniają optymalne wsparcie i komfort podczas intensywnych treningów. Wykorzystują specjalne technologie, takie jak oddychające materiały i elastyczne pasy, aby zapewnić odpowiednie trzymanie piersi i minimalizować ryzyko urazów. Biustonosz sportowy to konieczność. Nie oszczędzaj na nim! Najlepiej zaopatrz się w 2-3, aby mieć na zapas.

Odpowiednie obuwie

Do każdego rodzaju aktywności fizycznej wybieramy odpowiednie obuwie. Pamiętać trzeba,  że nie ma uniwersalnych butów. Obuwie do biegania spełniają inną role niż np. do gry w tenisa czy ćwiczeń stacjonarnych z obciążeniem. Pamiętaj również, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Najlepiej mierz w dzień, kiedy wykonasz już trening.

Postaw na trendy

Kiedy wszystkie elementy garderoby sportowej spełniają wymagania związane z Twoją dyscypliną, możesz przejść do wybrania fasonu i koloru. Obecnie modne trendy w odzieży sportowej obejmują minimalistyczne wzornictwo i wykorzystanie nowoczesnych technologii w produkcji, które zapewniają komfort, oddychalność i elastyczność. Pojawia się również coraz większe zainteresowanie odzieżą sportową zrównoważoną, wykonaną z materiałów recyklingowych i w sposób przyjazny dla środowiska. Firmy mają coraz bogatszą ofertę odzieży sportowej, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie.