Bomber jacket, zwana również pilotką, to zdecydowanie najgorętszy trend tego sezonu.  Dostępna w najróżniejszych wzorach i kolorach sprawia, że dopasujemy ją do każdej garderoby. Pasuje zarówno do sportowych stylizacji, jak i do bardziej eleganckich zestawień.

Bomber jackets, które nazywano również „flight jacket”, powstały w czasie I Wojny Światowej. Zaprojektowano je specjalnie dla potrzeb amerykańskich i angielskich sił powietrznych, aby chronić pilotów przed wiatrem oraz niską temperaturą.  W latach 50. stworzono model z nylonu, nazwany oficjalnie „M-A1”. Początkowo dostępny był tylko w dwóch odcieniach: granatowym i oliwkowym („midnight blue” i „sage green). Barwa oliwkowa stała się popularniejsza ze względu na opcję kamuflażu. Przydało się to oficerom lotnictwa podczas wojny koreańskiej (1950-1953). W latach 70. i 80. bomberka została spopularyzowana przez subkultury skinheadów oraz punków. Od lat 80. Coraz częściej zaczęła pojawiać się na wielkim ekranie. Można ją zobaczyć w filmach takich jak: „Łowca” ze Steve’em McQueenem, „Top Gun”, „Wojownicy”, „Taksówkarz”, „Lśnienie”, „Pulp Fiction”, „Dziewczyna w różowej sukience”, „Więzień nienawiści”, „Furia”, „Leon Zawodowiec”, „Trainspotting”, czy „Drive” z Ryanem Goslingiem. W ostatnich latach pojawiły się również na pokazach mody: Helmut Lang, Rick Owens, Dries Van Noten, Balenciaga, Raf Simons, Isabel Marant, Gucci, Proenza Schouler, 3.1 Philip Lim, Marc Jacobs, Tracy Reese, oraz Alexander Wan.

bomberka3

Letnie wersje kurtek robi się z ortalionu lub innego syntetycznego, nawet połyskującego materiału, ewentualnie z bawełny. Koniecznie się w nią zaopatrzcie!
bomberka1