Chwila odpoczynku,  relaksująca kąpiel i czerwone wino. Która z nas nie marzy o takim wieczorze po ciężkim tygodniu pracy i natłoku obowiązków? Niestety nie każda ma czas, aby pozwolić sobie na systematyczne wizyty w salonie odnowy biologiczne. Ale nic straconego! Wystarczy zamienić dom na prywatne SPA. Doradzamy jak to zrobić bez dużego wysiłku.

SPA to spokój, wygoda, cisza i relaks. Ma na celu odzyskanie sił witalnych, zdrowia i urody. W przeciwieństwie do wizyty u kosmetyczki lub w solarium, w SPA wszystko dzieje się powoli i nie ma żadnego pośpiechu. Stanowi idealne lekarstwo na stresy, problemy i złe samopoczucie.

Drogie Panie, zanim jednak przystąpicie do domowego SPA, odpowiednio zaaranżujcie miejsce (łazienka, sypialnia lub pokój). Dzięki temu poczujecie się, jakbyście były w profesjonalnym gabinecie. Aby nadać odpowiedni nastrój, zamiast sztucznego oświetlenia wybierzcie dekoracyjne i aromatyczne świeczki. Pamiętajcie również o muzyce, która Was uspokoi. Po przygotowaniu, czas na przyjemniejszą część – zabiegi.

Odprężająca kąpiel to podstawa domowego SPA. Stanowi rytuał oczyszczenia, który ukoi zmysły i zrelaksuje ciało. Zadbajcie o to, aby dodać płyn do kąpieli o ładnym zapachu i dobrze pieniącym się. Warto dodać olejki, które nie tylko odprężą, ale korzystnie wpłyną na ciało i je nawilżą. My polecamy olejek makadamia, wykazujący działania antycellulitowe. Kąpiel można wzbogacić o płatki kwiatów, na przykład róż. Sprawdzi się to zwłaszcza wtedy, gdy organizujecie romantyczne SPA ze swoim narzeczonym lub mężem. Po relaksującej kąpieli czas na zabiegi.

domowe spa1

 

Pierwszy z nich peeling, który usuwa martwy naskórek. Możecie go również  kupić w drogerii lub przyrządzić w domowych warunkach. My polecamy peeling kawowy, który świetnie walczy z rozstępami i cellulitem. Wystarczy przygotować:

– kawa mielona (2 łyżki)
– cukier biały (1 łyżka)
– cynamon \ imbir (2 łyżeczki)
–  żel do mycia ciała
-wrzątek ( 1 łyżka)
– pojemniczek
Kawę zalewamy wrzątkiem, dodajemy cukier i cynamon lub imbir. Po przestudzeniu dolewamy troszkę żelu. Konsystencja peelingu musi być zbita, gęsta,  żelowata, aby łatwo nabierało się go ręką i rozprowadzało po ciele. Taki peeling wmasowujemy w ciało.

peeling kawowy

 

Kolejny zabieg to maseczka na twarz. Możecie ją kupić w drogerii, ale postarajcie się przygotować same, sięgając po produkty, które trzymacie w kuchennych półkach. Przykładowo, możecie przyrządzić maskę z miodu – jest odpowiednia dla każdego typu skóry. Po zmyciu maseczki koniecznie nałóżcie na twarz krem. Na koniec zajmijcie się oczami, kładąc na nie plastry świeżego ogórka. Trzymajcie je około 10 minut. My polecamy peeling kawowy, który świetnie walczy z rozstępami i cellulitem. Na koniec zadbaj o swoje dłonie i paznokcie. Podgrzej wodę, wlej do niej kropelki oleju rycynowego i wyciśnij cytrynę. W takiej miksturze zanurz swoje paznokcie i trzymaj przez kilkanaście minut.

domowe spa domowe spa2

Po zabiegach pamiętajcie, aby nawilżyć ciało i użyjcie balsamu. W tym przypadku również możecie wybrać gotowy produkt lub samodzielnie przygotować preparat z takich składników jak: czekolada, mleko czy jogurt.

Jeśli zabiegi organizowałyście z partnerem, dobrze zakończyć je odprężającym masażem. Masowanie nie tylko rozluźnia mięśnie, ale poprawia samopoczucie, wyeliminowuje stres i działa na lepsze ukrwienie. Zastosuj specjalne olejki. Jeśli zorganizowałyście SPA w pojedynkę, na koniec obejrzyjcie ulubiony serial, film lub przeczytaj książkę.

masaz

Mamy nadzieję, że pomogłyśmy Wam naszymi poradami. Pamiętajcie, że jesteście wyjątkowe i taka chwila relaksu należy Wam się chociaż raz w tygodniu. Dlatego zarezerwujcie sobie już dzień na domowe SPA i odprężcie się po ciężkim tygodniu pracy. Zorganizujcie je z siostrą, mamą, przyjaciółkami, partnerem lub same. Te pielęgnacyjne rytuały pozwolą Wam odzyskać siły witalne, harmonię i równowagę. Dzięki temu rozpoczniecie kolejny tydzień z uśmiechem na twarzy.