Chwila odpoczynku, relaksująca kąpiel i lampka wina. Która z nas nie marzy o takim wieczorze po ciężkim tygodniu pracy i natłoku obowiązków? Niestety nie każda ma czas, aby pozwolić sobie na systematyczne wizyty w salonie odnowy biologiczne. Ale nic straconego! Wystarczy zamienić dom na prywatne SPA. Doradzamy jak to zrobić bez dużego wysiłku.

domowe spa

Jak zrobić domowe SPA?

SPA to spokój, wygoda, cisza i relaks. Ma na celu odzyskanie sił witalnych, zdrowia i urody. W przeciwieństwie do wizyty u kosmetyczki, w SPA wszystko dzieje się powoli i nie ma żadnego pośpiechu. Stanowi idealne lekarstwo na stres, problemy i złe samopoczucie.

Drogie Panie, zanim jednak przystąpicie do domowego SPA, odpowiednio zaaranżujcie miejsce (łazienka, sypialnia lub pokój). Dzięki temu poczujecie się, jakbyście były w profesjonalnym gabinecie. Aby nadać odpowiedni nastrój, zamiast sztucznego oświetlenia wybierzcie dekoracyjne i aromatyczne świeczki. Pamiętajcie również o muzyce, która Was uspokoi. Po przygotowaniu, czas na przyjemniejszą część – zabiegi.

Domowe SPA – Pomysły na chwilę luksusu we własnej łazience

Odprężająca kąpiel to podstawa domowego SPA. Stanowi rytuał oczyszczenia, który ukoi zmysły i zrelaksuje ciało. Zadbajcie o to, aby dodać płyn do kąpieli o ładnym zapachu i dobrze pieniącym się. Warto dodać olejki, które nie tylko odprężą, ale korzystnie wpłyną na ciało i je nawilżą. My polecamy olejek makadamia, wykazujący działania antycellulitowe. Kąpiel można wzbogacić o płatki kwiatów, na przykład róż. Sprawdzi się to zwłaszcza wtedy, gdy organizujecie romantyczne SPA ze swoim narzeczonym lub mężem. Po relaksującej kąpieli czas na zabiegi.

Domowy peeling kawowy

Pierwszy z nich peeling, który usuwa martwy naskórek. Możecie go również  kupić w drogerii lub przyrządzić w domowych warunkach. My polecamy peeling kawowy, który świetnie walczy z rozstępami i cellulitem. Oto składniki:

  • kawa mielona (2 łyżki)
  • cukier biały (1 łyżka)
  • cynamon lub imbir (2 łyżeczki)
  • żel do mycia ciała
  • wrzątek (1 łyżka)
Kawę zalewamy wrzątkiem, dodajemy cukier i cynamon lub imbir. Po przestudzeniu dolewamy troszkę żelu. Konsystencja peelingu musi być zbita, gęsta i żelowa, aby łatwo nabierało się go ręką i rozprowadzało po ciele. Taki peeling wmasowujemy w ciało.

Domowa maseczka na twarz

Kolejny zabieg to maseczka na twarz. Możecie ją kupić w drogerii, ale postarajcie się przygotować same, sięgając po produkty, które trzymacie w kuchennych półkach. Przykładowo, możecie przyrządzić maskę z miodu – jest odpowiednia dla każdego typu skóry. Przykładowy przepis:

  • 1 łyżka miodu (najlepiej surowego lub naturalnego)
  • 1 łyżeczka soku z cytryny (opcjonalnie, jeśli skóra nie jest nadmiernie wrażliwa)
  • 1 łyżeczka jogurtu naturalnego (jeśli chcesz dodać dodatkowy efekt nawilżający)

Starannie wymieszaj składniki, aż uzyskasz jednolitą pastę. Upewnij się, że twarz jest oczyszczona i sucha przed nałożeniem maseczki. Za pomocą palców lub pędzla równomiernie rozprowadź maseczkę na całej twarzy, unikając okolic wokół oczu. Pozostaw maseczkę na twarzy przez około 15-20 minut, pozwalając skórze wchłonąć dobroczynne właściwości miodu. Po upływie czasu zmyj maseczkę letnią wodą, delikatnie masując skórę, aby usunąć ją z twarzy.

Po zmyciu maseczki koniecznie nałóżcie na twarz krem. Na koniec zajmijcie się oczami, kładąc na nie plastry świeżego ogórka. Trzymajcie je około 10 minut.

Podsumowanie domowego SPA – odprężający masaż z partnerem lub rozrywka dla siebie

Jeśli zabiegi organizowałyście z partnerem, dobrze zakończyć je odprężającym masażem. Masowanie nie tylko rozluźnia mięśnie, ale poprawia samopoczucie, wyeliminowuje stres i działa na lepsze ukrwienie. Zastosuj specjalne olejki. Jeśli zorganizowałyście SPA w pojedynkę, na koniec obejrzyjcie ulubiony serial, film lub przeczytaj książkę.

Mamy nadzieję, że pomogłyśmy Wam naszymi poradami. Pamiętajcie, że jesteście wyjątkowe i taka chwila relaksu należy Wam się chociaż raz w tygodniu. Dlatego zarezerwujcie sobie już dzień na domowe SPA i odprężcie się po ciężkim tygodniu pracy. Zorganizujcie je z siostrą, mamą, przyjaciółkami, partnerem lub same. Te pielęgnacyjne rytuały pozwolą Wam odzyskać siły witalne, harmonię i równowagę. Dzięki temu rozpoczniecie kolejny tydzień z uśmiechem na twarzy.