Walka z cellulitem nie należy do łatwych. Aby zauważyć efekty, należy przede wszystkim być systematycznym. Zanim wybierzesz się do drogerii po drogie kosmetyki, postaw na skuteczne, domowe sposoby na cellulit.

Peeling kawowy

Peeling kawowy cieszy się popularnością już od dawna. Stymuluje on rozkład komórek tłuszczowych, dodaje energii oraz opóźnia starzenie się ciała. A wszystko to dzięki zawartości polifenoli – przeciwutleniaczy. Peeling kawowy redukuje, napina i ujędrnia skórę w okolicach , w których mamy cellulit.  pół szklanki zmielonych ziaren wymieszasz z 1/3 szklanki cukru i kilkoma łyżkami oleju kokosowego, by uzyskać maskę o gęstej konsystencji. Wmasuj peeling okrężnymi ruchami w partie ciała na których znajduje się cellulit, po czym spłucz go lodowatą wodą.

Szczotkowanie ciała na sucho

Jednym z popularnych zabiegów na pomarańczową skórkę jest szczotkowanie ciała na sucho. To zabieg łatwy, tani i do tego bardzo skuteczny. Postaraj się wykonać ten zabieg codziennie przez kilka minut. Wykonaj masaż ciała kolistymi ruchami, prowadząc szczotkę od góry do dołu. Ten zabieg pobudza krążenie i dotlenia organizm w 5 minut! A pierwsze efekty zauważysz już po tygodniu.

Zimny prysznic

Na cellulit dobrze działa również zimny prysznic. Przyczynia się do zahamowania postępowanie cellulitu, a także korzystnie wpływa na jego redukcję.

Aktywność fizyczna

Na walkę z cellulitem dobry jest… sport! Zdrowa dieta i aktywność fizyczna to najlepsze połączenie. Możesz zdecydować się na zajęcia z pilatesu oraz jogi, które świetnie stymulują pracę metabolizmu, wzmacniają mięśnie głębokie i rozmasowują brzuch, uda i pośladki.

Odpowiednia dieta

Nie ma wątpliwości, że niezwykle ważna jest dieta. Warto ograniczyć tłuszcz oraz cukier w codziennym menu. Zamień fast foody na owoce, warzywa, zwłaszcza zielone, które są bogate w antyoksydanty. Warto również swoją dietę uzupełnić o produkty zawierające błonnik.