Świat mody standardowo wyprzedza sezony. Zamiast żyć w sezonie wiosna/lato, od kilku tygodni mówi się o przyszłorocznej wiośnie. A wszystko za sprawą raportu wydanym przez Pantone.

Pantone, amerykańska marka odpowiedzialna za system indetyfikacji kolorów, ogłosiła 10 najmodniejszych kolorów wiosny 2016. Kolory są jednocześnie wibrujące, ale i naturalne, spokojne wręcz wyciszające. Nie ma również podziału na płeć, bowiem płeć wychodzi z mody. Cała paleta jest uniseks. Jakie kolory znalazły się w prestiżowym zestawieniu? Zobaczcie sami!

Pierwszym z kolorów jest Rose Quartz czyli pudrowy róż to kolor spokojny, romantyczny. Świetnie komponuje się z bielą. Bardzo dobrze sprawdza się w zestawieniach weselnych raz w dodatkach.
Kolejny to Lilac Gray-  szarofioletowa barwa, która idealnie łączy się ze srebrem, odcieniami fioletu, szarościami oraz bielą.
Następna barwa to Limpet Shell czyli ożywiony „baby blue” – orzeźwiający i nowoczesny, a jednocześnie bardzo łagodny.
Iced Coffee, mrożona kawa, to jasny brąz zmieszany z beżem. Bardzo dobrze prezentuje się z ciemniejszymi odcieniami brązy, a także z czernią i bielą.
Buttercup to kolor słoneczny, energetyczny, zapowiadający nadejście gorącego lata.
Energetyczna fiesta , która kojarzy się z emocjami.
Green Flash najbardziej energetyczny z całej przedstawionej palety kolorów, który wnosi radość natury.
Peach Echo będący ciepłym i pogodnym odcieniem, emanującym przyjemne cechy.
Snorkel Blue głęboki odcień błękitu, który kojarzy się z wakacjami nad morzem
Serenity jest lekkie i przestronne jak rozległe nad nami niebo. Przynosi uczucie wytchnienia i relaksu nawet w najbardziej burzliwych czasach.
Podsumowując kolory wiosny 2016 to barwy łagodne, wyciszające i pełne ciepła.

FullSizeRendery FullSizeRenderrre FullSizeRenderi FullSizeRenderaaaa FullSizeRendegr FullSizeRendeiiir FullSizeRendeor FullSizeRender