Krawat to niezwykle elegancki dodatek, który podkreśli stylizację. Aby dobrze wyglądał, powinien być odpowiednio związany. Dziś pod lupę bierzemy węzeł półwindsorski – sprawdź, jak wiązać krawat tym sposobem.
Węzeł półwindsorski – czyli jaki?
Obecnie wybór krawata to nie łatwe zadania. Sklepy oferują modele w całej palecie kolorystycznej, w różnych wzorach i o różnej grubości. Dzięki temu z powodzeniem dopasujesz go do każdej stylizacji, tworząc wiele ciekawych outfitów. Z powodzeniem założysz go do pracy, na ważne spotkanie biznesowe, do garnituru na imprezy okolicznościowe, romantyczną kolację we dwoje, a także rodzinne spotkania.
Popularnością cieszą się zarówno gładkie modele, zarezerwowane do formalnych strojów, jak i wzorzyste, z którymi możesz poszaleć na co dzień. Przykładowo, na święta warto postawić na krawaty ze świątecznym motywem. Będą stanowić świetne uzupełnienie koszuli i z pewnością wywołają uśmiech na twarzy bliskich.
Warto mieć na uwadze, że nie tylko wybór koloru czy wzoru jest ważny. Istotne jest również to, w jakim sposób zawiązać krawat. W związku z tym przyda Ci się wiedza na temat wiązania krawatów. A rodzajów jest całkiem sporo. Opisywałyśmy już węzeł prosty, węzeł podwójny windsorski, dziś czas na półwindsorski.
Ten rodzaj wiązania krawata należy do dość łatwych, a jednocześnie jest niezwykle modny. Charakteryzuje się tym, że jest niemalże symetryczny. Pasuje szczególnie do szerokich kołnierzykach o rozstawionych koniuszkach. Jego największa zaleta jest uniwersalność.
Węzeł półwindsorki najlepiej pasuje do krawatów wąskich oraz średnio szerokich. Doskonale sprawdzi się u Panów, którzy mają odpowiedni długą szyję oraz mocny, prostokątny podbródek.
Jak zawiązać krawat – węzeł pół windsor?
W pierwszej kolejności należy skrzyżować krawat w taki sposób, aby u góry był szerszy koniec.
- Następnie przełóż szerszy koniec pod spodem.
- Szeroki koniec trzeba wsunąć od góry przez pętle na szyi.
- W kolejnym roku sprowadź szeroki koniec na dół.
- Szeroki koniec przełóż na lewa stronę
- Kolejny etap to wsunięcie szerokiego końca na lewą stronę
- Wsuń szeroki koniec tym razem od spodu przez pętle na szyi.
- Następnie należy wsunąć szeroki koniec pod poziomą pętlę.
- Na sam koniec zaciśnij oraz ułóż węzeł, a także uformuj małe wgłębienie, potocznie nazywane łezką.
źródło: krawatek.pl
Charakterystyka węzła półwindsorskiego
Ten rodzaj wiązania krawata:
- jest prawie symetryczny,
- doskonale sprawdzi się do pracy, a także świąteczne okazje,
- nie rozwiązuje się sam,
- stosuje się do wąskich i średnio szerokich krawatów,
- sprawdzi się zarówno do tkanin cienkich, elastycznych, jak i grubszych,
- jest niewyszukany.
Dodaj komentarz