Szkoła Męskiego Stylu Agnieszki Świst-Kamińskiej miała zaszczyt uczestniczyć w Fashion Week Poland, który odbywał się w dniach od 16 do 19 kwietnia 2015r. w Łodzi.

Podczas  wydarzenia zaprezentowało się wielu znanych polskich projektantów mody. Duże wrażenie na publiczności zrobiły projekty Katarzyny Łęckiej. Tworząc kolekcję „City Life”, projektantka zainspirowała się obrazami autorstwa Andrzeja Filipowicza z serii „Mirage”.

Zainteresowaniem wszystkich gości cieszył się również pokaz Jakuba Bartnika, który jest zwycięzcą polskiej edycji programu Project Runway. Projekty marki Jacob Birge Vision to propozycje dla kobiet odważnych i świadomych swojej wartości.

Wyczekiwany pokaz Evy Minge oczarował widzów kwiatowymi motywami oraz frędzlami, które są hitem nadchodzącego sezonu. Femestage to nowa marka projektantki stworzona przy udziale firmy Esotiq& Henderson. Najnowsza kolekcja zaprezentowana podczas Fashion Week Poland przypadnie do gustu wielbicielkom stylu hippie ceniącym wygodę i niewymuszoną elegancję.

Serca widzów podbił pokaz Łukasza Jemioła, który wystąpił w koszulce z napisem: „No war!”. Stonowane szarości i beże zostały urozmaicone akcentami militarnymi. Materiały takie jak len i bawełna zachęcają do zainspirowania się naturą.

Ponownie w Łodzi zaprezentował się Miguel Vieira. Jego minimalistyczna kolekcja została skierowana do kobiet i mężczyzn stawiających na klasykę. Portugalski projektant wykorzystał barwy takie jak: czerń, bordo, beż i niebieski. Warto wspomnieć, że Miguel Vieira jest laureatem wielu ważnych nagród. W 2006r. został uhonorowany nagrodą prezydenta Portugalii, a dwa lata później otrzymał Złoty Glob dla Projektanta Roku.

Szkoła Męskiego Stylu odwiedziła również showroom, gdzie zaprezentowało się ponad pięćdziesięciu wystawców. Uwagę wielu gości przykuły projekty zainspirowane motywami ludowymi.

Największe wydarzenie modowe w Polsce zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem mediów i przyciąga wiele osobowości ze świata show-biznesu. Fascynujące projekty przedstawione przez wybitnych projektantów znajdują swoje odbicie na wielu blogach modowych i stanowią natchnienie dla wszystkich pasjonatów mody.