Jak co roku Gdańsk zamienił się w bursztynową stolicę mody. Wszystko za sprawą Amber Look, czyli uroczystej Gali Bursztynu i Mody towarzyszącej targom Amberif.

16 marca rozpoczęły się 23. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich w AMBEREXPO, siedzibą Międzynarodowych Targów Gdańskich. Pokazy trwały do 19 marca. AMVERIF to ponad 480 firm z 17 krajów i blisko 7 tys. kontrahentów z ponad 50 krajów, głównie z Chin, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, USA, Finlandii, Węgier, Danii, Francji, Kanady, Austrii i Czech. Targi mają charakter branżowy, są dostępne wyłącznie dla osób i firm związanych z biżuterią, sztuką jubilerską i sztuką użytkową. W tym roku myślą przewodnią jest czysta forma, miękkość, naturalność, bliskość przyrody, florystyka. Jedną z ciekawszych kolekcji była kolekcja „Mechanic Flowers”. W wyniku współpracy Michała Starosta z Dagmarą Kiragą z Centrum Nauki Kopernik powstały „robotyczne” suknie. Jedna z kreacji wirowała wokół sylwetki modelki niczym płatki kwiatów unoszone na wietrze. Biżuteria Victorii Bramin by Joanna Kotowicz-Buczyńska jest projektowana specjalnie w nawiązaniu do kolekcji. Harmonijnie współgra z subtelną i zwiewną strukturą jedwabnych kwiatowych płatków.

IMG_9465 IMG_9467 IMG_9468 IMG_9470 IMG_9471 IMG_9473 IMG_9478 IMG_9480 IMG_9481