Aromaterapia cieszy się coraz większą popularnością. To banalna i skuteczna, a co więcej przyjemna metoda usuwania dolegliwości przy użyciu naturalnych olejków eterycznych, które kupicie w sklepie optima-plus,używanych do kąpieli, w masażu lub w postaci inhalacji. Na czym polega aromaterapia?

Na czym polega aromaterapia  z naturalnymi olejkami eterycznymi Optima Natura?

Aromaterapia to nic innego jak metoda leczenia zapachem. Można ją śmiałol stosować w warunkach domowych. Tak jak wspomniałyśmy na początku, można ją wykonać na kilka sposobów:

Masaż aromaterapeutyczny

To masaż całego ciała lub masaż miejscowy. Oczywiście to zależy od naszych potrzeb czy upodobań. Nalezy przygotować 50 ml oleju bazowego, a do niego dodać 15-30 kropki olejku eterycznego.

Kąpiel aromaterapeutyczna

Kąpiel powinna odbywać się w ciepłej wodzie, która jest zbliżona do temperatury Naszego ciała, ale nie jest gorąca. Nalezy zanurzyć się w niej na około 15-30 minut. A do wody wlewamy 10 kropli mieszaniny olejków.

Kompres

Kompres jest stosowany na wybrany fragment ciała. polega na przyłożeniu do niego gazy lub ręcznika, które są nasączone roztworem 5-10 kropli wybranego olejku w połowie szklanki cieplej wody. W przypadku chorób skóry np. trądziku stosuje się kompresy ciepłe. Natomiast przy siniakach i na złagodzenie bólu głowy – zimne.

Inhalacje i rozpylanie

Inhalacje wykonujemy nad naczyniem z gorącą wodą, do której dodajemy krople mieszaniny olejków. Głowę koniecznie trzeba nakryć ręcznikiem. Pamiętajcie o ochronie oczy, ponieważ mogą zostać podrażnione przez substancje zawarte w olejkach eterycznych, aktywowane wysoką temperaturą. Na czas wykonywania takiej inhalacji najlepiej je po prostu zamknąć. Natomiast w rozpylaniu genialnie sprawdza się kominki zapachowe. Zbiorniczek napełniamy wodą i dodajemy 5-8 kropli olejki. Świeczka, która podgrzewa zbiornik, powoduje, że unosi się piękny i rześki zapach.

Pamiętajmy jednak o tym, że olejki nasze olejki nie leczą a wspomagają ???? Nie wymagajmy cudów. Ponadto jeszcze jedna ważna kwestia – w leczeniu pomagają tylko i wyłącznie naturalne olejki eteryczne. Na rynku istnieje wiele podróbek, które choć pachną pięknie, to nie posiadają cennych właściwości. Dlatego wybieraj tylko sprawdzone olejki. My z całego serca polecamy optima-plus.

źródło: optima-plus.eu