Weekend 24-25.10.2015r. modowo urozmaiciła Galeria Katowicka.

Podczas Katowice Fashion Week można było zobaczyć pokazy kolekcji najemców tej galerii, pokazy uzdolnionych uczniów Wyższej Szkoły Technicznej i metamorfozy pod okiem stylistek magazynu „Glamour”. Odbył się również konkurs dla uczestniczek organizowanego tam castingu. Kontrakt z agencją Avant Models wygrała czternastolatka. Ten moment obfitował w łzy szczęścia. Całe wydarzenie poprowadzili Adam Giza i Joanna Krupa, która zapraszała do adopcji zwierzaków pojawiających się na wybiegu – psiaków i tchórzofretki. Największą atrakcją wydarzenia okazało się jednak selfie z Joanną Krupą…

Pokazy kolekcji oceniamy dobrze, jednak musimy zauważyć, że nie były to premiery – odzież była już wcześniej dostępna w salonach prezentowanych marek. Ponadto trochę rozczarowały nas zwisające metki i nie zawsze dobrze dobrane stylizacje. Zainspirowała nas jedynie kolekcja marki Peek&Cloppenburg.​

Nasze oczekiwania były dość wygórowane ze względu na tytuł wydarzenia: „Katowice Fashion Week”. Czujemy pewien niedosyt, ale mamy nadzieję, że kolejne edycje będą reprezentować coraz wyższy poziom.