Dziś o modzie opowiada Sylwia z bloga s-y-l-w-i-a.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Sylwia Majchrzak: Moda jest dla mnie nie tylko jedną z większych pasji. Jest sposobem na wyrażenie siebie, tego jaka jestem. Moje stroje pokazują część mojej osobowości oraz moje upodobania.  Bardzo lubię dobrze wyglądać, tworzyć ciekawe zestawy i bawić się modą. Moda daje mi radość lecz mimo to nie podążam ślepo za trendami. Jeśli coś jest modne to nie znaczy, że ma mi się to podobać czy będę w tym dobrze wyglądać. Wybieram tylko te trendy, które przypadną mi do gustu i pasują do mojej osobowości.

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Moim zdaniem ludzie w Polsce ubierają się zdecydowanie lepiej niż kilka lat temu, często widuję na ulicach dziewczyny ubrane w najnowsze trendy i bardzo często jestem zafascynowana ich stylem, z którego również czerpię inspiracje. Jednak nie chodzi tylko o dziewczyny, coraz częściej można zobaczyć również wystylizowanych i modnie ubranych mężczyzn. Zaobserwowałam też,  że zdecydowanie więcej takich osób można spotkać w większych miastach. W tych mniejszych ludzie mniej interesują się tematem mody, a także często są ograniczani dziwnymi spojrzeniami innych i po prostu czasem wstydzą się pokazać swój styl w obawie przed przyciąganiem zbyt dużej uwagi.

Skąd czerpiesz inspiracje?

-Moim głównym źródłem inspiracji są blogi modowe. Bardzo lubię przeglądać zwłaszcza te, które stylem odpowiadają mojemu. To tam czasem szukam pomysłów na zestawienie poszczególnych elementów garderoby. Często również zaglądam na moje ulubione blogi kiedy szukam modnych i ciekawych ubrań czy dodatków.

-Jak określiłabyś swój styl?

-Mój styl jest połączeniem stylu kobiecego z dziewczęcym. Bardzo lubię oba te style i oba pojawiają się w moich zestawach najczęściej. Cechuje mnie elegancja i to właśnie w takim wydaniu czuję się najlepiej.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Tak, zdecydowanie nigdy nie założyłabym prawdziwego futra. W dzisiejszych czasach jest to dla mnie po prostu próżność. Natomiast drugi element to  glany, są jak dla mnie zbyt ciężkie, moim zdaniem w ogóle nie pasują kobiecie i powinnyśmy zostawić je mężczyznom.

-A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Mój styl od zawsze był bardzo kobiecy dlatego w mojej szafie nigdy nie może zabraknąć sukienki. Jest to mój ulubiony element garderoby, kwintesencja kobiecości i elegancji.

-Twoje życiowe motto?

-Zawsze staraj się myśleć pozytywnie, łap chwile i ciesz się z każdego drobiazgu.

Serdecznie dziękuję za rozmowę i zapraszam na bloga Sylwii.

IMG_38s41