Dziś o modzie opowiada Paulina z bloga magiclovv.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Paulina Bagłaj: Moda jest dla mnie sposobem wyrażania siebie. Przez ubiór z łatwością można pokazać swoją osobowość jak i  charakter a nawet to, czy mamy dziś dobry dzień czy jeden z gorszych. Tak naprawdę moda jest czymś bardzo ważnym w moim życiu i powinna być ważna w życiu każdego człowieka, bez względu na to czy jest to mężczyzna czy kobieta. W dzisiejszych czasach ludzie bardzo zwracają uwagę na ubiór drugiego człowieka. Jednak wcale mnie to nie dziwi, dlaczego? Ponieważ jest on naszą wizytówką! Jak Cię widzą, tak Cię piszą! Czy chcemy, czy nie moda towarzyszy nam każdego dnia! Ja się z tego powody bardzo cieszę, ponieważ dzięki niej mogę wyrazić siebie, poprawić swój humor a nawet czyjś, chociażby zakupami. Dzięki modzie czuję się wyjątkowo i kobieco.

Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Bardzo mi się podoba to pytanie, ponieważ aktualnie mieszkam w Niemczech i mam porównanie. Moda w Polsce bardzo fajnie się rozwija. Coraz więcej osób szuka własnego stylu próbując różnych trendów.  Coraz więcej osób nie boi się mieszać style, kombinować, przerabiać ubrania, szukać tego co odzwierciedla osobowość. W Niemczech jak i w Polsce jest bardzo dużo osób, które naprawdę posiadają swój styl, nie wstydzą się go i chodzą po ulicach z uniesioną głową. Bardzo przyjemnie się na to patrzy, ponieważ potwierdza się moje zdanie, że dzięki temu jak wyglądamy tak się czujemy. Moda jest i zawsze będzie, jedynie przybywać będzie ludzi, którzy nie będą się bali pokazywać swojego stylu. W Polsce jest bardzo dużo osób, które świetnie się ubierają i z których każdy z nas powinien brać przykład. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że moda w Polsce idzie w dobrym kierunku i cały czas się rozwija.

-Skąd czerpiesz inspiracje?

-Inspiracje czerpię z mojej głowy i wyobraźni.  Tak naprawdę gdy widzę konkretną rzecz, wiem czy chcę ją w swojej garderobie czy nie. Gdy spojrzę na rzecz, która mi się podoba od razu wiem z czym ją połączę. Od razu mam obraz w swojej wyobraźni całej stylizacji. Bardzo chętnie przeglądam gazety modowe, czasami coś podpatrzę, czymś się. Zazwyczaj zwracam uwagę na poszczególne ubrania, jeśli coś mi się spodoba, szukam czegoś podobnego. Outfit tworzę sama na bazie tego co mam w swojej szafie. Chętnie też przeglądam Blogi modowe znajomych. Lubię patrzeć jak się ubierają, jaki mają styl. Jednak uważam, że każdy powinien mieć swój styl i nim się kierować kupując ubrania. Tak naprawdę inspirujemy się wszędzie nawet o tym nie wiedząc. W szkole, w pracy, wracając do domu, wychodząc ze znajomymi  na zakupy –  wszędzie! Można powiedzieć, że życie jest jedną wielką inspiracją.

-Jak określiłabyś swój styl?

-Bardzo ciężko jest określić mój styl. Mój styl to totalny misz masz. Tak jak wspomniałam wyżej, dobieram stylizacje do swojego samopoczucia. Jestem kobietą c o oznacza, że humory mam przeróżne.  Jednego dnia wyglądam bardzo elegancko natomiast drugiego moja stylizacja jest typowo sportowa. Czasami nawet mieszam styl elegancki ze sportowym. Od czasu do czasu pojawia się u mnie styl boho jak i pin up. Nie ograniczam się do jednego stylu.

Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Myślę, że tak. Taką rzeczą byłyby glany. Nigdy bym ich nie założyła, ponieważ nie pasują do mojej osobowości. Nie podobają mi się, są zbyt ciężkie i toporne pod względem wizualnym. Oczywiście nie mówię, że glany są brzydkie, bo dużo osób bardzo fajnie w nich wygląda, jednak do mnie one nie przemawiają.

A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Szczerze powiedziawszy ciężko mi wybrać jedną jedyną rzecz. Najwięcej mam w swojej szafie koszul w kratę, więc byłaby to właśnie koszula. Z nią można stworzyć naprawdę bardzo dużo stylizacji. Znajdzie ona zastosowanie w każdym stylu! Można stworzyć outfit elegancki jak i sportowy, boho jak i pin up. Można też stworzyć coś bardziej sexownego, czemu nie? Dla chcącego nic trudnego.  Zdecydowanie koszula w kratę to mój must have!

Twoje życiowe motto?

-„Być sobą i tylko sobą”.  Nie lubię ludzi, którzy żyją czyimś życiem czyli udają kogoś kim nie są. Według  mnie tylko człowiek, który jest sobą może coś osiągnąć. Dlaczego? Każdy rodzi się z czystą kartą, każdy jest inny, wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Nie ma na świecie dwóch identycznych osób pod względem wyglądu jak i myślenia. Można powiedzieć, że każdego wyróżnia „inność” i to właśnie dzięki tej „inności” możemy być zauważeni, możemy coś osiągnąć. Po co kopiować kogoś innego?  „Inność” jest darem. Powinniśmy się z tego cieszyć i odnaleźć w sobie to co nas wyróżnia spośród tłumu.  Tylko człowiek, który żyje w harmonii z samym sobą, może czuć się wyjątkowo i cieszyć się w pełni życiem.

Serdecznie dziękuję i zapraszam na bloga Pauliny.

 outfit