Dziś o modzie opowiada Daria z bloga fashdarkness.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Daria Nowacka: Pewnie nikogo nie zdziwię jak napiszę, że moda jest dla mnie pasją. Niektórzy kochają grać w piłkę nożną, inni fotografować otoczenia, a dla mnie ulubionym zajęciem jest    wybieranie stylizacji. Przyznam się, że są dni, gdy stoję kilka godzin przed lustrem dobierając do siebie elementy garderoby.

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Uważam, że idzie w dobrym kierunku. Coraz częściej mam okazję zobaczyć naprawdę dobrze ubranych ludzi. Cieszy mnie ten fakt, gdy mogę zobaczyć kogoś wyróżniającego się z tłumu. Chodząc jeszcze do liceum przerażały mnie kopie ludzi, wydawało mi się, że każdy wygląda i ubiera się tak samo. Dziś mogę stwierdzić, że jest lepiej, ale nadal liczę na to, że doczekam się w Polsce większej tolerancji na czasem dziwne i kontrowersyjne połączenia.

Skąd czerpiesz inspiracje?

-Swego czasu kupowałam sporo gazet o tematyce modowej, wycinałam z nich różne stylizacje, przeglądałam najnowsze trendy i tak to się zaczęło. Obecnie największą komnatą inspiracji dla mnie jest Internet. Uwielbiam przeglądać strony internetowe, na których są zdjęcia ze światowych pokazów mody. Oczywiście fajną alternatywą jest również Instagram i Pinterest, gdzie również często można się zainspirować.

-Jak określiłabyś swój styl?

-Wydaje mi się, że nie ma jednego słowa, którym mogłabym określić swój styl. Osoby, które znają mnie na co dzień wiedzą, że dużo zależy od mojego humoru. Lubię ubrać się elegancko, z klasą, czasem stawiam na nieoczywiste, trochę zwariowane połączenia, a niekiedy po prostu wskakuję w dres i też się czuję świetnie.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Ponoć nigdy nie mówi się nigdy… ale chyba nie założyłabym kaloszy. Po prostu nie.

-A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Ostatnio to dżinsowa kurtka. Pasuje dosłownie do wszystkiego! Super wygląda narzucona na zwiewną sukienkę czy do szortów. Wydaje mi się, że tak szybko mi się nie znudzi i będzie to must have na kolejne sezony.

-Twoje życiowe motto?

-Szczerze mówiąc nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Nie chcę tu teraz wymyślać na siłę. Staram się po prostu żyć chwilą obecną, a z przeszłości wyciągać odpowiednie wnioski.

Bardzo dziękuję za rozmowę i zapraszam na bloga Darii.

fashdarkness2 fashdarkness27