Morwa biała, inaczej morus alba, to drzewo liściaste, które osiąga osiągającą 10 metrów wysokości. Jej liście już od wieków znane są jako środek leczniczy. Dziś powiemy Wam, co jest w niej cennego.

Morwa miała ma wiele właściwości. Wyciąg z korzenia morwy białjk posiada właściwości antynowotworowe. To również świetny środek na schorzenia układu oddechowego (astma czy kaszel). Natomiast w owocach morwy białej znajduje się duża ilość flawonoidów, czyli związków, które mają charakter antyoksydacyjny i właściwości przeciwnowotworowe. Posiadają również znaczącą ilość pektyn, które przyczyniają się do prawidłowej pracy jelit.  Liście morwy białej stosowane są jako środek przeciwgorączkowy, moczopędny, a także pobudzający laktację. Dodatkowo obniżają one poziom glukozy we krwi. W związku z tym, morwa jest stosowana pomocniczo w leczeniu cukrzycy typu 2. Ponadto liście morwy białej zawierają witaminy z grupy B, które mają zbawienny wpływ na wzrok, są niezbędne w produkcji krwinek czerwonych, uczestniczą w procesie syntezy białek. Substancje aktywne liści morwy obniżają także stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi, dzięki czemu zmniejszają ryzyko miażdżycy. Morwa biała hamuje aktywność enzymów obecnych w jelicie – glikozydaz, które rozkładają cukry złożone do cukrów prostych, tym samym nie ulegają wchłonięciu w układzie pokarmowym. W ten sposób powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów – zmniejsza produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. W związku z tym świetnie wspomaga proces odchudzania. Dodatkowo, te cenne substancje z morwy zmniejszają również łaknienie na słodycze.  Natomiast suszone owoce morwy białej służą jako pożywienie wzmacniające siły oraz regenerujące organizm. wyciągi z liści z morwy  chronią komórki wątroby przed uszkodzeniem.