Orzeźwiający grejpfrut lubimy nie tylko za jego niskokaloryczność, ale również za to, że jest  prawdziwą witaminową bombą. Dlaczego warto go jeść? Dziś odpowiemy na pytanie.

Istnieje kilka rodzajów tego owocu. Różnią się one barwą, smakiem, a także ilością wartości odżywczych. Najzdrowszym, a jednocześnie najpopularniejszy jest grejpfrut czerwony. Zawiera on najwięcej witaminy C, karotenoidów oraz likopenu. Oprócz witamin, w grejpfrucie znajdziemy cenne flawonoidy, które występują w skórce, pestkach i białej błonce owocu. Mają one właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwnowotworowe. Grejpfruty są doceniane przez osoby odchudzające się i dbające o linie, bowiem są niskokaloryczne. Dodatkowo przyśpieszają przemianę materii oraz ułatwiają spalanie tłuszczów. Świetnie oczyszczają organizm, tym samym opóźniają proces starzenia i poprawiają urodę. Mają niski indeks glikemiczny, dlatego mogą po nie sięgać cukrzycy. Co więcej, spowalniają one proces rozkładu cukru w organizmie. Regulują poziom glukozy we krwi i zwiększają wrażliwość komórek na insulinę. Owoce te wpływają również pozytywnie na serce m.in. obniżają poziom cholesterolu i ciśnienie tętnicze, przeciwdziałają miażdżycy. Znajdziemy w nich silne przeciwutleniacze, likopen i karotnoidy, które chronią przed miażdżycą i nowotworami.