Akcesoria stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn. Taki mały drobiazg potrafi dodać stylizacji ekstrawagancji i oryginalności. Odpowiednio dobrane potrafią podkreślić charakter oraz styl. Dziś przedstawiamy listę akcesoriów, których nie może zabraknąć w męskiej garderobie.

1.Paski

Pasek to najpowszechniejszy dodatek męski, bez którego trudno sobie wyobrazić elegancki garnitur. Nie tylko podtrzymuje spodnie, ale stanowi element stylizacji. Aby stworzyć spójną całość, należy dopasowywać je do koloru butów. Nasza propozycja to paski od Tommy Hilfingera.

paski

  1. Zegarki

Zegarek nie tylko odmierza czas, ale także sprawdza się jako uzupełnienie stylizacji. Do garniturów należy wybrać klasyczny i minimalistyczny np. Daniela Wellingtona. Do sportowej stylizacji mamy większe pole do popis – możemy przebierać wśród wzorów i kolorów.

zegarki

  1. Okulary przeciwsłoneczne

Okulary słoneczne noszone są o każdej porze roku. Chronią przed promieniami słonecznymi, jednocześnie dodając tajemniczości, stylu i szyku. My polecamy okulary marki Ray-ban.

okulary przeciwsłoneczne

  1. Portfele

Panowie, którzy dużo podróżują, powinni wybrać portfele o większej pojemności, aby pomieścić wszystkie dokumenty. Przy wyborze warto zwrócić uwagę z jakiego materiału jest wykonany gadżet. Najtrwalsze są ze skóry naturalnej np. od Hugo Bossa.

portfele

  1. Szale i chusty

Szaliki i chusty nie tylko chronią przed wiatrem i mrozem, ale dodają stylu i stanowią uzupełnienie męskiego stroju. Dlatego noszone są o każdej porze roku. Wiosną i  latem wybierajcie przewiewne materiały. Jesienią i zimą stawiajcie na grube, wełniane szale. Aby nie było nudno, wiążcie je na różne sposoby. Dzięki temu możemy stworzyć kilka stylizacji z jednym szalikiem. Do eleganckich płaszczy najlepiej pasują gładkie lub w kratę np. Ralpha Laurena. Natomiast chusty z nietypową grafiką i wzorami sprawdzą się w zestawieniu ze sportowymi kurtkami.

szaliki i chusty

  1. Krawaty, muchy

Aby urozmaicić biurowy, klasyczny garnitur warto sięgnąć po krawat, muchę lub poszetki w najróżniejszych wzorach i kolorach. Dzięki temu strój będzie świeży, nowatorski i niebanalny. Decydując się zarówno na krawat i poszetkę, pamiętajcie, aby były w tym samym bądź zbliżonym odcieniu lub pasowały do siebie kolorystycznie. M polecamy krawaty od Versace i muchy Calvina Kleina.

krawaty i muchy

  1. Torby, teczki i aktówki

Torby, teczki i aktówki, służące do przenoszenia przedmiotów lub dokumentów, stały się składowym elementem stylizacji. Dostępne są nie tylko w klasycznych barwach, ale różnych odcieniach i wzorach.. Do garniturów należy wybrać eleganckie, proste teczki bez ozdób np. Michel Kors, Bally. Natomiast im ubiór mniej formalny, tym bardziej można pozwolić sobie na szaleństwo w zakresie kolorów i wzornictwa.

torby

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadły Wam do gustu. Przy wyborze akcesoriów, należy pamiętać o najważniejsze zasadzie – wszystkie dodatki mają współgrać z ubraniem zarówno kolorystycznie jak i stylistycznie.