Jak wykorzystać gorąca aurę i stracić zbędne kilogramy?

Sport na świeżym powietrzu to prawdziwa przyjemność. Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu na łonie natury. Zachęcamy więc do biegania po lesie lub po plaży. Aktywny wypoczynek sprawia, że w organizmie wzrasta poziom endorfin. Hormony szczęścia wprawiają nas w lepsze samopoczucie. Biegając, spalmy zbędne kilogramy i oczyszczamy organizm z toksyn. Pocenie się pozwala nam pozbyć się tych trujących substancji wydzielanych przez drobnoustroje. Jedną z lepszych form sportu jest pływanie. Jeżeli spędzamy urlop nad jeziorem lub nad morzem, koniecznie wykorzystajmy walory natury. Pamiętajmy jednak o tym, aby kąpać się tylko w miejscach do tego celu przeznaczonych i strzeżonych. Nigdy nie pływajmy po spożyciu alkoholu.

Wysokie temperatury wymagają od nas picia większej ilości wody, której niedobór może spowodować poważne dolegliwości. Odpowiedni poziom wody w organizmie gwarantuje jego prawidłowe funkcjonowanie. Pijmy więc więcej wody i spożywajmy mniej posiłków. Starajmy się, aby zawierały one dużo warzyw, które oczyszczają organizm. Jeżeli pozwolimy sobie na jedno piwo, nie podjadajmy już przekąsek. Unikamy słodkich napojów.

Wzbogacenie posiłków nasionami chia wpływa na podwyższenie ich wartości odżywczych. Lato to idealny czas na świeże koktajle z owoców sezonowych. Dodawanie do posiłków guarany zwiększy efektywność treningów. Guarana zastępuje kawę. Nie tylko pobudza, ale również wspomaga utratę wagi. Kiedy więcej pocimy się, powinniśmy uzupełnić swoją dietę w pomidory, które posiadają dużo potasu. Doskonałą propozycją jest meksykańska zupa gazpacho, gdyż jej główny składnik stanowią pomidory. Meksykanie delektują się również produktami zawierającymi dużą ilość białka np. awokado. W czasie wysokich temperatur nasz organizm lepiej przyswaja białko i szybciej je trawi. Uzupełnianie niedoborów różnorodnych składników jest niezwykle ważne dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu.

Style coach Agnieszka Świst-Kamińska oferuje kompleksowe doradztwo w zakresie wizerunku, stylizacji, odpowiedniej pielęgnacji oraz  zdrowia. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu buduje nowy wizerunek klienta, pomagając mu w osiągnięciu zamierzonych celów.