Wpływ na wywarcie dobrego wrażenia na sali ma odpowiedni strój. W sądzie bardzo ważne jest zdobycie kredytu zaufania ze strony otoczenia, dlatego ubiór ma tak ważne znaczenie. W takim miejscu przede wszystkim pozbywamy się śmiałych i oryginalnych zestawów i zostawiamy je na wyjścia ze znajomymi. Prawniczy dress code wymaga bowiem bardziej stonowanych zestawów.

Podstawę ubioru stanowi garnitur, który ma być dopasowany. Nie można sobie pozwolić na przykrótkie bądź za długie rękawy. Należy również pilnować, aby marynarka nie była kusa czy aby nie powstawały żadne fałdy. W  środowisku prawników prosty, elegancki fason i ciemny kolor (granat, czerń bądź odcienie szarości) gwarantują wygląd kojarzący się z profesjonalizmem. W związku z tym należy unikać wzorów na tkaninie, a także tkanin błyszczących. Warto zaopatrzyć się w garnitur jednorzędowy. Pod marynarkę najlepiej wybrać białą koszulę z mankietem na spinki. Do pracy w kancelarii może być błękitna. Tutaj również najlepiej, aby tkanina była gładka. Dopuszczalne są jedynie mikrowzory w postaci niewielkiej kratki. Klasyczny kent to najbezpieczniejszy kołnierz. Miłośnicy kamizelki muszą pamiętać, że ten element garderoby ma być wykonany z tej samej tkaniny co marynarka i spodnie i w tym samym kolorze.

suits-television-11042013-lead01-600x450

Bardzo ważne są również dodatki. Krawat, najlepiej jedwabny, wełniany lub kaszmirowy, matowy w jednym z klasycznych odcieni: szarym, granacie, czerni,  brązie bordo lub czerni. Tak samo jak w przypadku garnituru i koszuli – najlepiej gładki. Dopuszczalne są jedynie mikrowzory oraz pasy.  Jeśli prawnik decyduje się na poszetkę, powinna być w kolorze krawata. Bardzo ważne są tez obuwie. Najlepiej jeśli są skórzane. Podstawowy kolor to czarny, będący formalnym kolorem. Dopuszczalne są również ciemnobrązowe. Nieodłącznym atrybutem większości prawników jest też skórzana teczka, która również powinna być w stonowanym kolorze, najlepiej czarnym lub granacie. W chłodniejsze dni należy dobrać możliwie formalny płaszcz wełniany.