Sweter to must have w sezonie jesień-zima. Jest nie tylko stylowy, ale i ciepły. Jednak niekiedy problem sprawia pranie go. Jak prać sweter? Dziś damy Wam kilka wskazówek.

JAK PRAĆ SWETER – 5 KROKÓW:

1.Nie używaj pralki:

Pewne tkaniny nie nadają się do prania w pralce. Dlatego należy je prać ręcznie. Woda podgrzewana jest do wysokiej temperatury, a następni odwirowywana, co powoduje, że sweter może ulec skurczeniu.

2.Moczyć w zimnej wodzie:

Namocz sweter w zimnej wodzie na 5-10 minut przed praniem. Ta technika zapobiegnie kurczeniu się wełny. W wodzie tej rozpuść delikatnie czyszczący środek. Pamiętaj jednak, aby nie dodawać zbyt dużo detergentu -jedna łyżka spokojnie wystarczy.

3.Delikatnie wyciśnij nadmiar wody:

Gdy już wrzucisz sweter do miski z wodą i środkiem czyszczącym, delikatnie zwiń sweter w kulkę i wyciśnij nadmiar wody. Pamiętaj, aby go nie wykręcać! Wełna ma tendencję do rozciągania i utraty kształtu, dlatego zachowaj ostrożność.

4.Opłucz sweter w zimnej wodzie:

Wylej wodę z środkiem czyszczącym z miski i ponownie ją napełnij zimną wodą (ni ciepłą!). Zanurz sweter, aby całkowicie się nasączył. Opłucz go po raz drugi, aż woda nie będzie spieniona.

5.Wysusz sweter przy użyciu ręcznika:

Wyciśnij nadmiar wody. Nie wykręcaj ani nie susz swetra, tylko zastosuj naszą technikę. Połóż czysty, suchy ręcznik na podłodze, a na nim połóż wilgotny sweter. Zaczynając od dołu, zwiń sweter w ręcznik. Naciśnij kilka razy na niego, aby upewnić się, że ręcznik wchłonął nadmiar wody. Pamiętaj, aby sweter suszył się na płasko, by zachował kształt.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? Zapraszamy na pełne szkolenie z tego zakresu. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .