Moda zawsze kierowała się swoimi regułami. Jednak są one coraz częściej łamane i niemalże wszystko staje się modne. Mimo owej swobody, łączenia różnych elementów odzieży, łatwo o faux pas. Jakie są największe wpadki modowe mężczyzn? Dziś o nich opowiemy.

1.Skarpety do sandałów:

Ten błąd można zauważyć niemalże w każdym wiosenno-letnim sezonie. Pamiętajcie, że sandały nosi się na gołe stopy!

2.Za duży rozmiar:

Niewątpliwie najistotniejszy jest odpowiedni dobór rozmiaru w stosunku do figury. niestety wiele mężczyzn (jak i kobiet) nie stosuje się do zasady. Workowate garnitury czy tworzące się fałdy, wynikające z kupienia za dużej marynarki, psują cały wizerunek.

3.Za długie spodnie:

Za długie spodnie nie tylko źle wyglądają, ale jednocześnie robią krzywdę sylwetce – burzą naturalne proporcje i optycznie skracają optyczni Nogi. Ponadto krawędzie nogawek często się przecierają od szurania po chodniku, co wygląda bardzo nieestetyczne

4.Niewyprasowane ubrania:

Nawet odpowiednio dopasowany garnitur do sylwetki nie będzie dobrze się prezentował, jeśli nie będzie wyprasowany. Czystość i estetyka ubrań są kluczowe i wpływają na postrzeganie nas przez innych. Nie zapominajmy o tym!

5.Koszula z krótkim rękawem:

Koszula z krótkim rękawem to świetny wybór, ale na wakacje. Nie zakładajcie jej na oficjalne okazje takie jak wesele czy biznesowe spotkania, bowiem koszula z krótkim rękawem jest nieelegancka.

6.Buty z czubem:

Eleganckie buty do garnituru to oczywistość. Zrezygnuj jednak z butów z czubem. Obecnie sklepy oferują naprawdę ładne, proste i ponadczasowe półbuty. Postawcie na te ładniejsze modele.

7.Widoczna bielizna:

Panowie, musicie pamiętać o tym, że bieliznę nosi się pod ubraniem i ma być ona niewidoczna. Zadbajcie oto 🙂

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? Zapraszamy na pełne szkolenie z tego zakresu. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .