Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej Młodej Pary. Podczas tej wyjątkowej uroczystości, dwoje ludzi mówi sakramentalne „Tak”.  Te niezwykłe wydarzenie wymaga nie tylko muzyki, gości, ale również i odpowiedniego stroju i dodatków w postaci biżuterii. Jaka biżuteria dla Panny Młodej?

Jaka biżuteria dla Panny Młodej

Tradycje ślubne – coś nowego, coś starego, coś niebieskiego, coś pożyczonego

Przesądy ślubne towarzyszą nam od bardzo dawna. Obecnie jest ich naprawdę wiele. Zapewne większość z Was wie, że Pan Młody nie powinien widzieć swojej wybranki w sukni ślubnej. Natomiast dziś przedstawiamy zasady czterech atrybutów Panny Młodej, czyli:

1.Coś nowego.

Jednym z najpopularniejszych przesądów ślubnych, jest posiadanie nowego przedmiotu przez Pannę Młodą. Ma on symbolizować zamknięcie starego etapu i rozpoczęcie nowej drogi w życiu. Tutaj nie ma raczej problemu z nowym przedmiotem, bowiem zazwyczaj Panna Młoda ma nową sukienkę czy buty.

2.Coś starego

Oprócz nowego przedmiotu, Panna Młoda powinna mieć przy sobie coś starego. Taki przedmiot ma symbolizować silne więzi z rodziną, a także przynależność do niej. Pozwala połączyć dwa pokolenia. Ponadto stary przedmiot zapewnia wsparcie osób najbliższych.

3.Coś niebieskiego

Jedna z tradycji mówi o tym, że Panna Młoda powinna mieć coś niebieskiego. Najczęściej jest to podwiązka, ale kolor może znaleźć się na biżuterii, ozdobie do włosów czy też w bukiecie. Dlaczego? Kolor niebieski  to symbol niewinności i skromności Panny Młodej. Ma również zagwarantować wierność partnera. Co ciekawe, przesąd ten nie ma polskich korzeni. Pochodzi on z wiktoriańskiej Anglii

4.Coś pożyczonego

Tradycja mówi również o tym, aby Panna Młoda miała przedmiot pożyczony. Stanowi on symbol wsparcia oraz pomocy na nowej drodze życia. Doskonałym pomysłem jest wypożyczenie biżuterii ślubnej. Takie rozwiązanie oferuje internetowa wypożyczalnia biżuterii Bizumania.pl.

Jaka biżuteria dla Panny Młodej?

Wybór odpowiedniej biżuterii ślubnej to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim powinna stanowić dopełnienie kreacji i być wisienką na torcie. Jaka biżuteria dla Panny Młodej?  Oto nasze wskazówki, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru biżuterii ślubnej:

1.Dopasuj biżuterię do sukni

O biżuterii musisz pomyśleć już na etapie szukania sukni ślubnej. Te dwie rzeczy muszą do siebie pasować i tworzyć spójną całość. Jeśli wybierzesz suknię w stylu vintage doskonale sprawdzą się perły. Romantyczna i zwiewna suknia będzie pięknie prezentować się w połączeniu wiszącymi, ażurowymi kolczykami.

2.Nie przesadzaj z ilością

Biżuteria ma być dodatkiem, uzupełniającym stylizację. ma podkreślić charakter sukni. Nie przesadzaj z jej ilością. Jeżeli zdecydujesz się na suknię, która ma zdobienia na gorsecie np. w postaci kamieni Swarovskiego, zrezygnuj z kolii.

3.Wybierz odpowiedni kolor

Jeśli nie wiesz, jaki kolor biżuterii wybrać, dopasują ją do sukni oraz urody. Do Pań o typie urody wiosny, najlepiej pasuje biżuteria w kolorze żółtego oraz różowego złota. Można pokusić się o produkty z dodatkiem kamieni szlachetnych np. turkus, szmaragd czy koral. Jeśli Twój typ urody to jesień, najkorzystniej będziesz prezentować się w złocie. Dla zimy dobrym wyborem będą ozdoby wykonane ze srebra lub białego złota. Warto wybrać biżuterię z diamentami czy szafirem. Natomiast Panie o typie urody lato powinny nosić srebrną biżuterię. Sprawdzą się tutaj również perły, a także granat.

4.Dopasuj biżuterię do dekoltu

Biżuteria ma nie tylko pasować do stylu sukni, ale również do dekoltu. Jeśli jest on okryty, masz spory wybór i możesz eksperymentować. Jeżeli wybrałaś kreację z zakrytym dekoltem, zrezygnuj z naszyjników. Zamiast niego postaw na duże, ozdobne kolczyki.

Przegląd biżuterii ślubnej – bizumania.pl

Nie masz pomysł, jakie dodatki na ślub wybrać? Nie martw się! Przygotowałyśmy dla Ciebie przegląd biżuterii ślubnej, którą możesz wypożyczyć w bizumania.pl. Nasza pierwsza propozycja to piękne kolczyki o otwartej formie, wykonane z białego złota. Dopełnią delikatną kreację ślubną. Warto dobrać do nich naszyjnik, aby stworzyć ciekawy komplet. To doskonała propozycja dla Pań, które lubią subtelną biżuterię. Jeżeli lubisz kolory i chcesz je przemycić w swojej ślubnej stylizacji, polecamy kolczyki z żółtego złota z rubinami. Co ciekawe, rubin symbolizuje odwagę, miłość, a także namiętność. Stanowi barwę trwałości uczuć.

biżuteria dla Panny Młodej

Dla przyszłych Panien Młodych, które wybrały suknie z dekoltem, polecamy piękny naszyjnik z białego złota z diamentami. Dzięki niemu nawet najprostsza kreacja nabierze charakteru. Stawiasz na prostą sukienkę i mocną biżuterię? W takim razie złoty naszyjnik z diamentami, topazami i szafirami to idealna propozycja dla Ciebie! Ten wyjątkowy naszyjnik przykuje uwagę. Świetnie sprawdzi się przy prostych sukienkach z głębokim dekoltem.

Jaka biżuteria na ślub

Jeśli nie wiesz, którą biżuterię wybrać, na stronie Bizumania.pl możesz wypożyczyć kilka i zobaczyć, w której prezentujesz się najlepiej.