Rodzinna sesja zdjęciowa to wspaniała pamiątka na lata. Aby zdjęcia były nie tylko piękne, ale i harmonijne, warto poświęcić chwilę na przemyślenie stylizacji. Jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową, aby wszyscy prezentowali się świetnie i czuli się komfortowo? Podpowiadamy!

sesja rodzinna jak się ubrać

Sesja rodzinna — jak się ubrać?

Rodzinna sesja zdjęciowa to doskonała okazja, by wspólnie spędzić czas i uwiecznić wyjątkowe chwile. Odpowiedni strój może znacząco wpłynąć na efekt końcowy zdjęć, dlatego warto poświęcić chwilę na jego przemyślenie. Z tego względu wybierając ubrania na rodzinną sesję zdjęciową, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim Przed sesją warto porozmawiać z fotografem o swoich pomysłach i oczekiwaniach. Fotograf może podpowiedzieć, jakie kolory i stylizacje będą najlepiej wyglądały na zdjęciach. Ponadto stosuj się do kilku zasad:

Pamiętajcie o odpowiednim dopasowaniu kolorów

Starajcie się, aby kolorystyka ubrań wszystkich członków rodziny była spójna. Możecie wybrać jedną główną barwę i zestawić ją z różnymi odcieniami lub stworzyć bardziej zróżnicowaną paletę, np. bazując na kolorach natury. Unikajcie jednak zbyt wielu kontrastowych barw, które mogą rozpraszać uwagę.

Postawcie na proste kroje i gładkie tkaniny

Unikajcie ubrań z dużymi nadrukami, napisami czy wzorami, które mogą odwracać uwagę od twarzy.

Wybierzcie ubrania, w których czujecie się swobodnie i pewnie

Niech będą to eleganckie, ale jednocześnie wygodne stylizacje, które pozwolą Wam na swobodne poruszanie się.

Jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową? Dopasujcie strój do otoczenia

Jeśli sesja ma odbyć się w plenerze, warto dostosować stylizację do miejsca. Na przykład, jeśli sesja będzie miała miejsce w lesie, można wybrać bardziej casualowe ubrania, a jeśli w mieście – bardziej eleganckie.

Pamiętajcie o porze roku

Latem warto postawić na lekkie, przewiewne materiały i jasne kolory, a zimą na cieplejsze ubrania i bardziej stonowane barwy.

Jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową? Dopasujcie stylizację do okazji

Jeśli sesja ma związaną z jakimś szczególnym wydarzeniem (np. ciążą, urodzinami), możecie dostosować stylizację do tego tematu.

jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową

Najważniejsze jest to, abyście czuli się swobodnie i się uśmiechali! Pamiętajcie, że najważniejsza jest Wasza wygoda i dobra zabawa!

Sesja rodzinna w plenerze — jak się ubrać?

Jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową w plenerze? Przede wszystkim zacznijmy od tego, że taka forma sesji daje wiele możliwości, ale jednocześnie wymaga odpowiedniego przygotowania. Wybierając ubrania, warto zwrócić uwagę na:

1. Komfort. Pamiętajcie, że podczas sesji w plenerze będziecie się poruszać, dlatego wybierzcie wygodne buty i ubrania, które nie będą krępowały ruchów.
  2. Warunki pogodowe. Sprawdźcie prognozę pogody już kilka dni wcześniej (najlepiej sprawdzajcie codziennie) i dostosujcie strój do panujących warunków. Jeśli zapowiadają się opady deszczu, zabierzcie ze sobą kurtki lub płaszcze.
  3. Ochrona przed słońcem. Jeśli sesja odbywa się w słoneczny dzień, pamiętajcie o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych.

sesja rodzinna w plenerze jak się ubrać

Sesja świąteczna rodzinna — jak się ubrać?

Sesja świąteczna to doskonała okazja, aby uwiecznić rodzinne chwile w magicznej atmosferze. Jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową? Wybierając ubrania, warto postawić na kolory związane ze świętami, takie jak czerwień, zieleń, złoto czy srebro. Możecie również wykorzystać elementy świątecznej dekoracji, np. czapki Mikołaja, szaliki czy świąteczne swetry.

Pamiętajcie jednak, aby nie przesadzić z motywami świątecznymi. Jeśli sesja ma odbyć się na tle świątecznej dekoracji, lepiej wybrać ubrania w stonowanych kolorach, które nie będą przytłaczały tła.

Możesz również zobaczyć nasz post, jak się ubrać na święta, który ułatwi Ci wybór stylizacji na sesję.

sesja świąteczna rodzinna jak się ubrać