Styl preppy to kwintesencja klasy, elegancji, a także ponadczasowego szyku. Wywodzi się on z amerykańskich szkół prywatnych i uniwersytetów, gdzie uczniowie wyróżniali się schludnym wyglądem, jak i również nienagannym stylem. Dziś styl preppy jest chętnie wybierany przez kobiety w każdym wieku, które cenią sobie klasyczne rozwiązania, a także wysokiej jakości materiały. Jak stworzyć outfit preppy? Oto stylizacja damska styl preppy!

Czym charakteryzuje się stylizacja w stylu preppy?

Styl preppy to połączenie klasyki, a także casualowej elegancji. Obejmuje ubrania o prostych, schludnych krojach, często w stonowanych kolorach, takich jak granat, biel, beż, czerwień, jak i również zieleń. Wzory charakterystyczne dla tego stylu to paski, krata, romby oraz haftowane emblematy. Typowe elementy garderoby w stylu preppy to:

  • Koszule z kołnierzykiem.
  • Swetry i kardigany.
  • Marynarki i blezery.
  • Spódnice plisowane.
  • Sukienki w stylu college.
  • Mokasyny, loafersy, baleriny i tenisówki.

Dodatki w stylu preppy są zazwyczaj skromne i eleganckie, często z logo znanych marek. W stylizacjach preppy ważne są również detale, takie jak emblematy szkolne, monogramy oraz klasyczne akcesoria.

Stylizacja damska styl preppy

Biała bluzka z kołnierzykiem to podstawowy element stylu preppy. Wybierz model z dobrej jakości bawełny lub jedwabiu, aby zapewnić elegancki wygląd. Do tego zarzuć na ramiona sweter w paski w kolorach beżu i ecru. Ten element garderoby dodaje lekkości, a także casualowego charakteru. Do tego plisowana spódnica, będąca kwintesencją kobiecości. Obowiązkowo do niej pasek, najlepiej w odcieniu butów albo torebki. Dopełnieniem takiego zestawu jest skórzana, szykowna torebka. Nie zapomnij również o innych akcesoriach, takich jak klasyczne okulary.

stylizacja damska styl preppy

1. Spódnica.

2. Torebka.

4.Bluzka biała.

4.Sweter.