Styl militarny damski od lat króluje na modowych wybiegach i w szafach kobiet na całym świecie. Kojarzony z siłą, determinacją i pewnością siebie, oferuje szeroką gamę możliwości stylizacyjnych, od casualowych zestawów po eleganckie kreacje. Jak tworzyć outfity w tym stylu? Przed Wami stylizacja damska w stylu militarnym!

Styl militarny damski — czym się charakteryzuje?

Charakterystyczne cechy stylu militarnego to przede wszystkim kolory ziemi. Beże, khaki, brązy, zielenie — to paleta barw dominująca w tym stylu. Barwy te doskonale podkreślają naturalny urok i dodają stylizacji charakteru. Jeśli chodzi o wzór, to nieodłącznym elementem tego stylu jest moro.

Styl militarny damski preferuje proste, funkcjonalne kroje. Często spotykane są marynarki, płaszcze, parki, kurtki typu bomber, a także spodnie cargo z dużą ilością kieszeni.

Damskie ubrania w stylu militarnym są zazwyczaj wykonane z wytrzymałych tkanin, takich jak bawełna, denim oraz nowoczesne materiały syntetyczne, które zapewniają komfort i trwałość.

Styl militarny w eleganckiej odsłonie to idealny wybór dla kobiet, które cenią sobie klasę, szyk i ponadczasowy styl. Wybierając ten styl, możesz mieć pewność, że będziesz wyglądać modnie i stylowo w każdej sytuacji.

Stylizacja w stylu militarnym

Jako miłośniczki łączenia różnych stylów, postawiłyśmy na elegancką wersję w militarnej odsłonie. Wybrałyśmy kombinezon w stylu militarnym w kolorze khaki. Jeżeli nie jesteś zwolenniczką kombinezonów, to doskonale sprawdzi się także sukienka w stylu militarnym.

Aby dodać stylizacji elegancji, wybrałyśmy brązowe buty na obcasie. Ten klasyczny kolor idealnie komponuje się z khaki, dodając całości harmonii. Obcasy dodają kilku centymetrów wzrostu i sprawiają, że cała sylwetka wydaje się smuklejsza i bardziej elegancka.

W charakterze dodatku sprawdzi się torebka w kolorze butów. Wybierz torebkę o klasycznym kształcie, np. listonoszkę lub shopperkę. Do stylizacji dodaj subtelną biżuterię, np. kolczyki i bransoletkę. Pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych, które dodadzą stylizacji charakteru i podkreślą Twój styl.

styl militarny damski

1. Kombinezon.

2. Torebka.

3. Buty.

4. Okulary.