Styl country damski to kwintesencja swobody, wygody i romantyzmu. Inspirowany życiem na farmie i Dzikim Zachodzie, podbija serca kobiet na całym świecie. Czym charakteryzuje się ten styl i jak go nosić na co dzień?

Styl country damski — czym się charakteryzuje?

Styl country damski łączy w sobie komfort i funkcjonalność z romantyzmem i swobodą. To styl, który czerpie z tradycji, ale jest także adaptowany do współczesnych trendów mody. Cechy charakterystyczne to przede wszystkim:

  • naturalne materiały, takie jak len, bawełna, skóra i zamsz,
  • luźne kroje, które nie krepują ruchów,
  • wzory, takie jak m.in. motywy roślinne, krata, a także kwiaty,
  • frędzle, będące nieodłącznym elementem stylu country,
  • dodatki w postaci kapeluszy kowbojskich, pasków zklamrami, apaszek i biżuterii z naturalnych materiałów.

Główne elementy stylu country to flanelowe koszule w kratę. Możesz je nosić samodzielnie lub narzucić na T-shirt. Świetnie wyglądają przewiązane na biodrach.

Jeżeli chodzi o spodnie, to obowiązkowo jeansy (mogą być z dziurami), szorty z denimu oraz spodnie chino. Sprawdzą się zarówno proste modele, jak i z lekko rozszerzanymi nogawkami.

Sukienki w stylu country są zazwyczaj luźne i zwiewne. Doskonale sprawdzą się modele ażurowe, jak i sukienki w kratkę lub kwiaty.

Jakie ubrania w stylu country warto mieć jeszcze w swojej szafie Obowiązkowo okrycia wierzchnie, takie jak katany jeansowe, kurtki zamszowe, a także ramoneski.

A co z butami? Kowbojskie buty, botki i mokasyny. Wykonane ze skóry naturalnej, zapewniają wygodę i podkreślają charakter.

Nie zapomnij o dodatkach, takich jak kapelusz kowbojski, który jest nie tylko praktycznym nakryciem głowy, ale i stylowym dodatkiem. Świetnym wyborem będą szerokie paski z klamrami, a także apaszki.

Styl kowbojski damski — stylizacja

Stwórz stylizację inspirowaną dzikim zachodem, która łączy w sobie casualowy luz i country’owy charakter. Zacznij od jeansowych szortów z modnymi przetarciami. Dobierz t-shirt z ciekawym nadrukiem, który przyciągnie wzrok.

Na wierzch narzuć ażurową narzutkę z frędzlami, która doskonale oddaje klimat stylu country. Nie zapomnij o butach w stylu kowbojskim – klasyczne kowbojki będą idealnym dopełnieniem tej stylizacji, wprowadzając element autentyczności i stylu rodem z Dzikiego Zachodu.

Na głowę załóż obowiązkowo kapelusz kowbojski, który nie tylko ochroni Cię przed słońcem, ale także podkreśli całość stylizacji, nadając jej ostateczny szlif. Dzięki tym elementom stworzysz look, który jest zarówno wygodny, jak i pełen charakteru, idealny na letnie festiwale, wyjścia z przyjaciółmi czy weekendowe wycieczki.

 

styl country damski

1.Narzutka.

2.Szorty jeansowe.

3.T-shirt.

4.Kapelusz.

5.Kowbojki.