Dziś o modzie opowie Julita z bloga crimson-moon2000.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Julita Buczek Moda to dla mnie przede wszystkim pasja. Na początku zaczęłam prowadzić bloga o modzie. Przez wiele lat pracowałam jako redaktor mody w magazynach internetowych. Obecnie uzupełniłam swojego bloga o kanał w serwisie YouTube, gdzie czuję się jak ryba w wodzie. Przez te wszystkie lata spędzone w pracy branży mody nigdy nie czułam, że robię coś, czego nie lubię. Moda bez wątpienia wypełniła całe moje życie!

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Nie lubię oceniać mody w Polsce. Wielu stylistów porównuje Polskę z zachodem. To bardzo duży błąd. Wyższe zarobki, emerytury czy renty – to one głównie wpływają na to, jak wygląda społeczeństwo. Uważam, że jak na warunki panujące w Polsce społeczeństwo ubiera się całkiem nieźle i zmierza to w jeszcze lepszym kierunku.

-Skąd czerpiesz inspiracje?

-Bardzo dużo czasu spędzam na zagranicznych kontach influencerek z całego świata. Raczej staram się omijać polskie blogerki i nie chodzi tu o to, że są złe, ale o fakt poszukiwania własnej drogi prowadzenia social mediów bez kopiowania. Lubię odwiedzać lookbook.nu gdzie wrzucam również swoje stylizacje. Możemy znaleźć tam wiele inspiracji z całego świata.

-Jak określiłabyś swój styl?

-Trudno jest mi sprecyzować własny styl. Jestem fanką klasycznych i prostych ubrań, jednak nie stronię od noszenia bluz i dresowych spodni, kiedy mam to ochotę. Na co dzień z racji wykonywanego zawodu (redaktor) wybieram klasyczny dress code, który bardzo lubię. Weekendami jednak stawiam na puchowe kurtki czy spodnie o kroju mom jeans.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Chyba nie mam takiego elementu. Każdy z nas w swojej historii nosił element, który obecnie jest niemodny. Nie ukrywam, że zdarzały się bolerka czy crocsy – obecnie nikt tego nie nosi, wtedy każdy chciał to mieć! Dlatego teraz raczej bym tego nie założyła.

-A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

-Żakiet – to zdecydowanie ponadczasowy element kobiecej garderoby. Możemy założyć go do koszuli czy nawet bluzy. Dodaje elegancji i klasycznego, kobiecego charakteru. W swojej szafie mam już kilkanaście, w różnych kolorach i długościach.

-Twoje życiowe motto?

-Szczerze przyznaję, że nie mam życiowego motta. Kieruje się za to prawdą i poszanowaniem drugiego człowieka. I mam nadzieje, że karma wraca 🙂 Dziękuje pięknie za wywiad i zapraszam na mojego bloga i kanał na youtube 😉

Serdecznie dziękujemy za wywiad i zapraszamy na bloga i kanał Julity.